Ana sayfa iOS iOS 8.0.2 Güncelleştirmesi Duyuruldu, Sorunlar Çözüldü

iOS 8.0.2 Güncelleştirmesi Duyuruldu, Sorunlar Çözüldü

PAYLAŞ

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri ile birlikte duyurulan ve kısa bir süre önce dağıtılmaya başlanan iOS 8 için ikinci güncelleme geldi. iOS 8’in ülkemizde dağıtılmaya başlanmasını Apple iOS 8 Güncelleştirmesi Türkiye’de Yayınlandı! başlıklı haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Aslında ilk güncelleme iOS 8.0.1 sürüm koduna sahipti ancak bu güncelleştirme yayınlanır yayınlanmaz kaldırıldı.

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre iPhone 6’larda Touch ID ve şebeke sorunları sebebiyle 1 saat içerisinde geri çekildi. Kullanıcılar iTunes kullanarak iOS 8.0 sürümüne geri dönebildi. Dün erken saatlerde yayınlanan iOS 8.0.2 güncelleştirmesi ise bazı sorunların ortadan kalkmasını sağladı.

Genel olarak iPhone 6 ve iPhone 6 Plus sorunları üzerine yayınlanan güncelleştirme diğer Apple cihazlarında da ufak hataları iyileştiriyor. Safari’den fotoğraf ve video yükleme işlemi esnasında yaşanan sorunlar, Fotoğraf galerisinde yaşanan hatalar, üçüncü parti klavyelerin şifre girişi yapılan ekranlarda gözükmemesi, iOS 8.0.1 ile yaşanan hücresel veri ağı ve Touch ID sorunları gibi çeşitli hata düzeltmelerini içeren iOS 8.0.2 sürümü iPad mini için 65MB boyuta sahip.

iOS 8.0.2 güncelleştirmesini yapmanızı şiddetle önermekteyiz. Eğer iPhone 4s kullanıyorsanız sizlere iPhone 4S’e Sakın iOS 8 Yüklemeyin! başlıklı haberimizi okumanızı öneriyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.