Ana sayfa Apple iOS 8.1.3 Güncellemesi Geldi! Boş Alan İhtiyacı Azaltıldı

iOS 8.1.3 Güncellemesi Geldi! Boş Alan İhtiyacı Azaltıldı

PAYLAŞ

Birkaç saat önce iOS 8.1.3 güncellemesi geldi. Önemli iyileştirmeler ve hata çözümleri içeren iOS 8.1.3 sürümünün yenilikleri haberimizde. Ayrıca iOS 8’in genel sorunu olan boş alan ihtiyacı, iOS 8.1.3 sürümüyle azaltıldı.

Çoğu kullanıcının sadece boş alanı olmaması sebebiyle güncellemeyemediği iOS 8 sürümünde iyileştirmeler yapıldı. iOS 8.1.3 sürümüyle birlikte iOS 8 güncellemelerinde ihtiyaç duyulan boş alan miktarı azaltıldı. Daha önce yaklaşık 4.5 GB ihtiyacı duyan iOS 8, artık çok az boş alana sahip cihazlara yüklenebilecek. Ancak tabii ki ilk etapta asıl güncellemeyi yüklemeniz gerekiyor. iOS 8.1.3 sürümü iPhone, iPad ve iPod’lar için dağıtılmaya başlandı.

Geçtiğimiz haftalarda iOS 8.1.3 Güncellemesi Geliyor başlığında bu sürüme ilişkin ilk bilgilere yer vermiştik. iOS 8.1.3 güncellemesi Apple kimliği ile giriş yapıldığı sırada ortaya çıkan sorunları çözüyor. Giriş Yap denmesinden sonra tekrar sorması sorunu bu güncelleme ile çözülmüş oldu. Ayrıca çoklu görev yöneticisinde ve Spotlight aramalarında yaşanan sorunlar yine iOS 8.1.3 güncellemesiyle çözülen sorunlar arasında. Tabii bunlar haricinde ufak tefek iyileştirmeler de mevcut.

ios-8-1-3-guncellemesinin-cozdugu-sorunlar

Ancak bizim asıl beklediğimiz güncelleme iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinde yaşanan takılma ve donma sorunlarına bir çözüm getirilmesi. Çok fazla dillendirilmese de 64 GB ve 128 GB depolama alanına sahip olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinde yaşanan bu soruna iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta Donma ve Takılma Şikayetleri Artıyor! başlığında yer vermiştik. Söz konusu soruna ilişkin bir çözüm hala gündemde yok.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.