Ana sayfa Apple iOS 8.3 Beta 2 Sürümüyle Türkçe Siri Geldi!

iOS 8.3 Beta 2 Sürümüyle Türkçe Siri Geldi!

PAYLAŞ

Apple’ın sesli asistanı Siri, Türkçe desteği ile görüntü. iOS 8.3 Beta 2 sürümüyle gelen özellikler (yenilikler) arasında Türkçe Siri de var. iOS 8.3 Beta sürümü şuan genel indirmeye açık değil ancak isterseniz indirip kurabiliyorsunuz.

Apple’ın Türkiye için özelleştirmeleri devam ediyor. iOS 8.3 Beta 2 sürümü dün yayınlandı ve Türkçe Siri ilk kez karşımıza çıktı. Bir süredir beklenen Türkçe Siri‘yi kullanmak bu sürümde mümkün. Önümüzdeki aylarda Türkçe Siri‘yi iOS 8 destekleyen tüm cihazlarda kullanmak mümkün olacak. iOS 8.3 sürümünün Haziran ayından önce dağıtılması yani önümüzdeki 3 ay içerisinde yayınlanması bekleniyor.

ios-8-3-beta-2-turkce-siri

iOS 8.3 Beta 2 sürümündeki yenilikler (özellikler) sadece Türkçe Siri ile sınırlı değil. Yeni Emoji’ler ile Emoji klavye çok daha zenginleşiyor. Siri’ye Türkçe dil desteği haricinde Rusça, Fince, Danca, Portekizce gibi diller de artık Siri tarafından destekleniyor.

iOS 8.3 Beta 2 sürümünü test etmek için geliştirici olmanıza gerek yok. Cihazınıza uygun sürümü indirip kullanmanız mümkün. Ancak bu işlemden önce cihazınızı yedeklemeniz gerekiyor. Ayrıca Beta iOS sürümlerinde çok sayıda hata ile karşılaşmanız mümkün.

3 YORUMLAR

  1. Ek bir özellik olarak telefon şarjdayken ”hey siri” komutu ile siriye bir şeyler yaptırabiliriz. Örnek olarak ”hey siri” komutundan sonra rahatsız etme derseniz telefonu rahatsız etme moduna alacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.