Ana sayfa Apple iOS 8’in Kullanım Oranı Açıklandı

iOS 8’in Kullanım Oranı Açıklandı

PAYLAŞ

Apple’ın en güncel işletim sistemi iOS 8’in kullanım oranı açıklandı. iOS 8 kullanan kişi sayısı ve iOS 8’in diğer iOS sürümleriyle olan rekabetinde artış var. iOS 8’in kullanım oranı detayları haberimizde.

Geçtiğimiz ay yine benzer bir iOS 8 kullanım istatistiğini sizlere aktarmıştık. Ocak ayı içerisinde gelen güncellemenin etkisi geçen aya yansımadı ancak Şubat başı itibariyle iOS 8 kullanım oranlarında artış olduğunu söyleyebiliriz. Ocak 2015’e ait istatistikler için Kaç Kişi iOS 8 Kullanıyor? başlığına bakabilirsiniz. Ocak ayının son haftasında gelen iOS 8.1.3 güncellemesi hakkında bir haberi sizlere aktarmıştık ve iOS 8.1.3 ile gelen özelliklerden bahsetmiştik.

Geçtiğimiz ay ve bu ayın istatistiklerini karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. Ocak ayında yüzde 68 seviyesinde görünen iOS 8, Şubat ayına gelindiğinde yüzde 72’ye çıkmış durumda. Kullanıcıları iOS 8’e güncellemeye teşvik eden etken, iOS 8.1.3 güncellemesiyle birlikte boş alan ihtiyacının azalması olmuş olabilir. Diğer yandan iOS 7’de kalanların sayısı da aslında oldukça yüksek. Ancak tabii ki iOS 7 kullananların büyük bir kısmını iPhone 4 ve iPhone 4s kullanıcıları oluşturuyor.

ios-8-kullanim-orani-subat-2015

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.