Ana sayfa Akıllı Telefon iOS 9.3 Gece Mesaisi Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

iOS 9.3 Gece Mesaisi Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

PAYLAŞ

Apple’in henüz geliştiricilere açık olan yazılımı iOS 9.3 ile beraber gelecek, Uykuya yardımcı olan Gece Mesaisi – Vardiyası özelliği nedir? ve nasıl kullanılır sorularına bu haberimizde cevap arıyoruz. 

Apple geçtiğimiz günlerde resmi kanallar aracılığıyla yeni iOS Sürümünün betasını yayınladığını duyurdu. Şu ansa beta 1’i yapılan ve sadece geliştiricilere açık olan iOS 9.3 yazılımında herkesin merak ettiği ve nasıl kullanıldığı, ne işe yaradığı sorularını sorduğu bir özellik var. Bu özelliğin adı ‘Gece Mesaisi’ olarak Türkçeye çevirilmiş durumda. Özelliği biraz daha detaylı inceleyelim.

face

Peki bu özellik nedir ? Ne işe yarar ? Nasıl Kullanılırız ?
Öncelikle özellikten bahsedelim. Gece Mesaisi, Yeni gelicek iOS 9.3 yazılımı ile beraber özellikle Gece’leri cihazlarını kullananlar için oldukça önemli bir özellik. Gece iPhone veya iPad’i ile birşeyler yapanlara özel ekran renkleri değiştiriliyor. Böylece gözlerin rahatlığı için cihazlar tam uyumlu hale geliyor. Yeni gelen bu özellik ile beraber hem gözlere gelen yoğun ışık azaltılıyor, hemde kullanıcıların yapmak istediği işleri bölmüyor. Cihazımızın konum bulma özelliği açık olduğu zaman, konum ve bölgesel saat baz alınarak,  bu işlem gerçekleşecek böylece Ekran renkleri arasında mavi ile beyazı azaltıp, renkleri daha sıcak hale getirilecek. Gece Mesaisi isimli bu özellik ile ilgili bir de araştırma yapılmış. Yapılan araştırmaya göre, bu şekilde kullanılan cihazların aksine, geceleri cihazları kullanmaya başladığımızda, cihazı ne kadar kullanırsak kullanalım uyku kaçıyor, cihazımı sadece 5 dakika kullanacağım diyen kullanıcılar, cihazı cihazları elinden bir türlü bırakamıyormuş. Ancak bu özellik ile beraber son bir kez telefona baktıktan sonra, uykunun kaçması engellenecek. Aynı zamanda gözlerde herhangi bir problem oluşturmayacak.

Bakıldığı zaman işlevsel ve kullanışlı görünen bu özellik, iOS 9.3 Resmi olarak tüm kullanıcılara sunulduğunda karşımıza çıkacak. Merakla bu özelliği bekliyor olacağız.

Ayrıca iOS 9.3 ile beraber gelicek olan Tüm özelliklere : BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.