Ana sayfa Apple iOS 9 Pil Tasarrufu Neler Getiriyor?

iOS 9 Pil Tasarrufu Neler Getiriyor?

PAYLAŞ

WWDC 15’te tanıtılan Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 9’a Androidler’de çoktandır olan bir özellik eklendi. Pil gücünü optimize eden yerleşik bir uygulama olan güç tasarrufu modu iOS’ta olan etkisinden bahsedeceğiz bu yazıda.

Düşük güç modu ile akıllı cihazlar birçok anında bildirim özelliği, ekran parlaklığı, anlık kontrol ve eşitleme gibi özellikleri optimize ediyor ya da devre dışı bırakıyor. Bazı Androidler’de ise CPU kullanımını düşürdüğünü de biliyoruz. Fakat bu konuda açıklama yapmayan Apple, beta güncellemesi ile kullanıcılara göz kırptı diyebiliriz.

Düşükgüç

Geekbench sonuçlarından yola çıkarak Apple’ın pil tasarrufu modunun CPU kullanımına etkisi gözlendi. Pil tasarrufu açıkken daha düşük test skorları elde eden iPhone 6 Plus’ın yüzde 40’a yakın CPU kullanımını düşürdüğü görüldü. Apple’ın kendince bu devrimsel özelliği ile stabil olan iOS mobil işletim sistemi düşük güç gerektirdiği için artık Apple cihazların kullanım ömrünün daha uzun olabileceği söylenebilir. iOS 9 tüm kullanıcılar için çıktığında hepimiz gözlemleyeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.