Ana sayfa İnceleme iOS 9.3 Beta 1 Yayınlandı – Neler Değişti ?

iOS 9.3 Beta 1 Yayınlandı – Neler Değişti ?

PAYLAŞ

Apple, iOS 9.3 Beta 1‘i geliştiriciler için yayınladı. iOS 9.3′ün ilk betasının yayınlanması ile beraber, bu güncelleme geldiğinde yüklemeli miyim? sorusunun cevabını haberimizde yazdık.

Apple kullanıcılarının merakla beklediği yeni yazılım iOS 9.2.1 sürümünün tüm hazırlıkları sürerken, Apple geçtiğimiz saatlerde geliştirici portalında iOS 9.3‘ün ilk betasını yayınladı. Yayınlanan güncelleme aslında çok kapsamlı bir güncelleme değil. Daha çok CarPlay ve Apple Watch odaklı bir güncelleme olmuş. Gelen güncelleme ile nelerin değiştiğini aşağıdaki videoda kısaca anlattık;

  1. Artık Apple cihazlar daha Akıllı hala gelicek. Şöyle ki, yeni güncelleme ile beraber, Apple cihazınız bulunduğunuz konum ve saate göre ekran rengini ayarlayacak, Bu özellik ile beraber örneğin saat 23.00 olduğunda gözlerinizi yoğun ışıktan korumak adına ekran rengi siyahımsı bir renk olucak. Ayrıca, bu özellikte istendiğinde kapatılıp, istendiğinde açılacak.
  2. Belkide cihazlarımızdaki en büyük eksikliklerden bir tanesi de, Notlar uygulamasına direk giriş yapılmasıydı. Kullanıcılar Notlarını başkalarına göstermek istemese de şifre vs. koyamıyordu. Yeni güncelleme ile beraber Notlara artık parmak izi ve güvenlik kilidi ile giriş yapılacak. Notların sıralaması da yeni güncellemeye dahil edilmiş. Notları, yazılan tarihe veya başlığa göre sıralayabileceğiz.
  3. Haberler uygulamasında kişiselleştirilmiş bir arayüz bizleri bekliyor olucak. İlgilendiğimiz konuları seçtiğimiz zaman, bu konular doğrultusunda haberler karşımıza gelicek. Bu Güncelleme en çokta CarPlay’i etkiledi demiştik. CarPlay’deki harita üzerinden otoparklar, restorantlar, kahve dükkanları, spor salonları, eğlence mekanları vs. gibi yerlere ulaşabileceğiz.
  4. Artık birden fazla Apple Watch‘unuz olduğunda tek bir iPhone cihazıyla eşleştirme yapabileceğiz. Birden fazla Apple Watch tek cihazla eşleşebilecek.
  5. Çoklu hesap desteği ile, bir uygulamaya birden fazla kullanıcı giriş yapabilecek, değişiklik yapabilecek. Aslında bu özellik özellikle Eğitim alanındaki uygulamalarda işe yarayabilir. Örnek olarak, Üniversite projesini yapabileceğiniz grubunuz ile aynı uygulamada farklı farklı değişiklikler yapabileceksiniz.

Bu Güncelleme Hangi Cihazları Kapsıyor ?

Yukarıda sizlere Apple’ın yeni güncellemesinden bahsettik. Güncelleme yoğun bir şekilde Apple Watch ve CarPlay odaklı. Ancak bunun yanı sıra klasik Apple kelimelerinden “Performans yenilikleri” de bizleri bekleyecek. Ayrıca iOS 9.3 Güncellemesini alan cihazlar ise : iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4 ve iPod touch 5

iOS 9.3 Güncellemesini Nasıl Kurabilirim ? 

Apple bu güncellemesinde yine 4s sahiplerini unutmadı. iPhone 4s üzeri modeldeki cihazlarımıza yeni güncellemeyi yapabiliyoruz. iOS 9.3 Beta’ya geçmek isterseniz, UDID Kaydı yapılan cihazlarıyla Apple geliştirici sayfasına girerek buradaki .ipsw uzantılı dosyayı indirmelisiniz. Ardından klasik iTunes üzerinden yükleme yapma aşamasına geçmeli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.