Ana sayfa Apple iOS 9’da iPad Pro İzleri

iOS 9’da iPad Pro İzleri

PAYLAŞ

Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta Apple’ın her sene geleneksel olarak düzenlediği WWDC 15’te iOS’un yeni sürümü tanıtılmıştı. Yazılım açısından birçok yenilik barındıran iOS 9’un Siri ile yapabilecekleri genişletilmiş, yeni bir spotlight ekranı gibi değişik özellikleri ile öne çıkmıştı.

iPadPro1

 

Beta sürümünün geliştiriciler ile buluşmasıyla açıklanan özelliklerden biri iPad Pro izleri taşıyor. Bu ipucunu Apple’da uygulama geliştirici olan Steve Troughton fark etmiş. iPad klavyesinde yapılan genişletme ve boşlukları değerlendirme çalışmasıyla üst tarafa sayılar eklenmiş, kesme, kopyalama tarzı değişik kısayollar eklenmiş ve bir bilgisayar klavyesi gibi ‘tab’, ‘caps lock’ tarzı tuşlar eklenmiş.

Bunun WWDC 15’te açıklanan ve göze çarpan bir değişiklik olduğunun elbette farkındayız. Bizleri heyecanlandıran ve bunu haber yapma niteliği taşıyan şey ise bu klavye değişikliğinin ardından ekranın iPad kullanıcıları için küçük gelmesi. Ve bu değişiklikler ile iPad’in bir nevi bilgisayar tarzı işlem görebileceği gerçeği. Bu yüzden iş hayatı yakın bir zamanda yeni bir iPad modeline ihtiyaç duyabilir. Elbette sadece daha büyük bir iPad değil, daha kullanışlı ve daha az narin bir iPad beklentimiz var. Bakalım iPad Pro, iPhone 6S ile birlikte tanıtılacak mı, bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.