Ana sayfa Apple iPad Güneş Enerjili Ekran ile Geliyor!

iPad Güneş Enerjili Ekran ile Geliyor!

PAYLAŞ

Uzun zamandır farklı yenilikler ile karşımıza çıkmayan Apple, suskunluğunu bozdu. iPad Güneş Enerjili Ekran ile Geliyor! Detaylar haberimizde.

Apple şirketi iPad cihazlarına bükülebilir ekran ile güneş enerjili sistem ekleme kararı aldı. İlk çıktığı zamandan beri piyasada varlığını azaltan iPad için yeni özelliklere bükülebilir ekran ve güneş enerjili sistemle devam ediyor.

Teknoloji devi Apple’ın son olarak patentini aldığı özel Smart Cover’ın bükülebilir ekrana ve güneş enerji sistemine sahip olabilecek özelliği gösteriyor. İlk defa 2010 yılında tanıtılan iPad ilk çıktığı zamanlarda yoğun ilgi görmüştü ve bazı bilgisayarların piyasadaki yerini almıştı. Sonradan her geçen yılın ardından akıllı telefonların daha da geliştirilmesi ve büyümesiyle birlikte phablet sınıfı ortaya çıktı. Bunun ardından tabletlere olan ilgi büyük ölçüde azaldı. Bu olumsuz durumdan etkilenen cihazlardan biri de iPad oldu ve günümüzde bu cihaza olan ilgi gittikçe azalıyor. Bu sebeplerden ötürü Apple şirketi yenilikçi özelliklerine bir yenisisi eklemek için yoğun çaba sarf ediyor.

iPad Air 2’de gördüğümüz tasarımsal değişiklik ve donanımsal, yazılımsal özelliklerle yenilenen cihaza yeni aksesuarlar eklenmeye devam ediyor. Smart Cover bunlardan bir tanesi olabilir. Apple’ın yaptığı yeni patent başvurusu böyle bir özelliğin geleceğinin habercisi.

Bükülebilir ekranlı kılıf özelliği

Patent içeriğinden ve görseldeki çizimlerden anlaşılacağı üzere bükülebilir ekranla gelecek Smart Cover aksesuarı, iPad ekranında çalışma alanını büyük bir biçimde artıracak. Örnek verecek olursak iPad’i çizim için kullanan biri çizimini doğrudan Smart Cover ekranı üzerinde yaparak iPad ekranını monitör olarakta kullanabilecek. Buna benzer bir diğeri ise, bükülebilir ekranlı aksesuar kapağı klavye olarakta kullanılabilecek. Yeni Smart Cover bildirimler içinde oldukça pratik olacak. Cihaz kapalı ike gelen bildirimler kılıf ekranında görülebilecek ve kullanıcılar ekrana direkt olarak ulaşmadan gelen bildirimleri görebilecekler.

iPad Güneş Enerjili Ekran ile Geliyor 2

iPad Güneş Enerjili Ekran

Yenilikçi Smart Cover patentinde diğer dikkat çeken özellik ise güneş enerji panelleri oldu. Smart Cover üzerine konumlandırılan güneş enerji panelleri iPad’in ihtiyacı olan gücün birazını karşılayabilir. Belki inanılması güç olabilir ama çoğu powerbank’ta güneş enerji panellerinin kullanılmaya başlanıldığını belirtelim.

Smart Cover’in Fiyatı

Yeni Smart Cover’in fiyatı ise Apple tarafından henüz belirlenmedi. Şirketin kağıt üzerinde tasarladıkları oldukça hoş görünüyor. Yani, iPad’i çizim ve iş amaçlı tercih edenlerin çalışmalarını önemli ölçüde kolaylaştırabilecek yenilikler cihazı daha iyi bir konuma getiriyor. Bundan farklı olarak bükülebilir ekranların becerilerini göstermesi anlamında bir başka önemli bir yenilik olacak. Bu ÜRÜNLERİN fiyatı ne olur bilinmiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.