Ana sayfa Mobil iPad mini 3 Duyuruldu, İşte Tüm Özellikleri

iPad mini 3 Duyuruldu, İşte Tüm Özellikleri

PAYLAŞ

Apple’ın 7.9″ boyutundaki mini tableti iPad mini, 3. kez güncellendi. Küçük ekranlı tablet sektöründe Apple’ın önemli oyunucusu iPad mini serisi artık yoluna iPad mini 3 ile devam edecek. Bazı yenilikler ile güncellenen iPad mini 3, aslında genel hatlarıyla baktığımızda iPad mini 2’ye göre radikal farklar içermiyor.

iPad mini 3’ün içerisinde Apple’ın A7 çipi ve M7 yongası bulunuyor. Bu durum oldukça can sıkıcı çünkü bir önceki nesil işlemcinin kullanıldığını görüyoruz. Dün akşam duyurulan bir diğer iPad modeli olan iPad Air 2’de A8 çip kullanılırken, iPad mini 3’e kırpılmış bir performans layık görülmüş diyebiliriz. iPad mini 3’ün performansı A7 çip ile iPhone 5s performansında demek yanlış olmaz.

ipad-mini-3-3

Kamera konusunda da yine bir fark yok. Şimdiye kadar hep 5 megapiksel olarak kullanılan kamera, iPad mini 3’te yine aynı şekilde 5 megapiksel. Ancak iPad Air 2’de 8 megapiksel. Yine Full HD video çekimi yapılıyor ve FaceTime kamerası mevcut. Ancak bu kameranın artık iyileştirilmesi gerekiyordu.

7.5 mm kalınlık, 331 gram ağırlık gibi değerlerle önceki iPad mini 2 modeline göre yine benzer rakamlar görüyoruz. 2048 x 1536 çözünürlük değerine sahip 7.9″ IPS ekrannın piksel yoğunluğu 326.

iPad mini 3’ün benzerliklerini saydıktan sonra şimdi gelelim farklarına. iPad mini 3, önceki iPad mini modellerine göre sadece 3 fark içeriyor. Bunlardan bir tanesi Altın rengi seçeneği. Önceden sadece siyah ve beyaz olarak satışa sunulan iPad mini’lerin aksine iPad mini 3, uzay grisi, gümüş ve altın rengi seçenekleri ile satışa çıkacak.

ipad-mini-3-2

Bir diğer fark Touch ID sensör. Uygulama satın alırken, cihazın ekran kilidini açarken ve Apple Pay gibi ödeme sistemleri ile ödeme yaparken sadece parmak izinizi okutarak işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün.

Son fark ise depolama konusunda. Daha önce 32GB depolama seçeneği sunan iPad mini’ler artık sadece 16GB, 64GB ve 128GB depolama seçenekleri sunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.