Ana sayfa Apple iPad Pro’nun (iPad Air Plus) Kılıfı Ortaya Çıktı

iPad Pro’nun (iPad Air Plus) Kılıfı Ortaya Çıktı

PAYLAŞ

Apple’ın 2015 yılı içinde duyurması beklenen 12-13 inç büyüklüğündeki yeni tableti iPad Pro‘ya (iPad Air Plus) ait olduğu iddia edilen kılıf fotoğrafı ortaya çıktı. Dev ekranlı tablet Apple iPad Pro tabii ki başka isimlerle de anılabilir.

iPad Pro olarak isimlendirileceği düşünülen Apple’ın yeni tableti iPad Air Plus veya sadece iPad Plus olarak da adlandırılabilir. İsim konusunda henüz bir netlik yok ancak söz konusu cihazın dev ekranlı bir tablet bilgisayar olduğu kesin. Son 6 aydır neredeyse her ay hakkında bir haberin çıktığı iPad Air Plus‘a (veya iPad Pro) biz de mantıklı iddialar olduğu sürece yer veriyoruz. Bu sefer ortaya çıkan bilgi ise bir kılıfın fotoğrafı.

Daha önce iPad Pro’nun çizimleri olduğu iddia edilen bir görsel basına sızmıştı. O görsele iPad Pro’ya Ait Olan Bir Resim Basına Sızdı başlığından ulaşabilirsiniz. Daha sonra ise cihazın ekran boyutları ile ilgili ortaya çıkan haberlerden yola çıkan bir kullanıcı söz konusu dev ekranlı iPad Air Plus tablet için bir maket hazırlamış ve bu maketi diğer Apple cihazları ile karşılaştırmıştı. iPad Pro’nun maketine ait olduğu iddia edilen videoya ise iPad Pro / iPad Air Plus Maketinin Videosu Yayınlandı başlığından ulaşabilirsiniz.

ipad-pro-kilifi

Yukarıda görmüş olduğunuz iPad Pro kılıf fotoğrafı dün ortaya çıktı. Daha önceki büyük ekranlı iPad haberlerinde bu cihazın profesyonel kullanım için olacağını dile getirmiştik. Bunun ilk belirtisi olarak kılıfta 4 adet hoparlör çıkışı olduğunu görebiliriz. Mevcut iPad modellerinde 4 adet delik olmasını gerektirecek donanım bulunmuyor.

Fotoğrafın haber niteliği taşımasının sebebi aslında 4 adet hoparlör boşluğu. Onun dışındaki oyuklar, diğer iPad modelleri ile hemen hemen aynı yerdeler. Eğer kılıfın içerisine mevcut iPad’lerden birisi yerleştirilseydi, yeni çıkacak olan iPad Plus’ın boyutlarıyla ilgili daha kesin tahminler yapmamız mümkün olacaktı. Eğer bu iddialar boş çıkmazsa, önümüzdeki aylarda (muhtemelen Haziran ayı içerisinde) yeni iPad’i göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.