Ana sayfa Tablet Bilgisayar iPad Satışlarında Büyük Düşüş Yaşanıyor

iPad Satışlarında Büyük Düşüş Yaşanıyor

PAYLAŞ

Son yıllarda giderek yükselen Android cihazların hakimiyeti tablet piyasasını da sarmış durumda. Apple hisseleri düşmesine rağmen tablet satışlarında giderek yüksek bir satış artışı yakalayan Apple için işler bu sefer yolunda gitmiyor gibi gözüküyor.

Pazar araştırması firması IDC veri raporlarına göre, son aylarına yaklaştığımız 2014 yılı sonuna kadar toplam iPad satışlarının 64.9 milyon olarak tahmin ediliyor. Bu rekamlar geçtiğimiz 2013 yılı ile karşılaştırıldığı zaman neredeyse %12.7‘lik bir satış rakamı düşüşü yaşandığını gösteriyor.

iPad-Air

Tablet bilgisayar dünyasında genel olarak yaşanan bir düşüş olduğu da fark ediliyor. Tablet dünyasındaki bu düşüşün sebebi hiç şüphesiz insanların artık tablet bilgisayarlar yerine akıllı telefonlara yönelmesi oluyor. Büyük firmalar ürettikleri tablet bilgisayarların kullanıcılar tarafından ortalama 3 yıl içinde yenisi ile değiştirileceği öngörmüştü ama satış rakamlarına bakılırsa, bu öngörülen süre neredeyse 2 katına çıkmış durumda.

Yaşanan bu düşüşlere sebep olan bir diğer sebep olarak ise akıllı telefonlar ile tablet bilgisayar teknolojisini birleştiren Phablet cihazların olduğu biliniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.