Ana sayfa iOS iPhone 4S ve iPad 2 Kullananlara Müjde!

iPhone 4S ve iPad 2 Kullananlara Müjde!

PAYLAŞ

Apple, dün iOS 8.1.1 güncelleştirmesini yayınladı. Neredeyse tüm iPhone ve iPad kullananların beklediği bu güncelleme ile Apple, kullanıcılarını şaşırttı ve iPhone 4S ile iPad 2 kullanıcılarına özel bazı iyileştirmeler yaptı. iOS 8’in duyurulduğu ilk günlerde sizlerle iPhone 4S’e Sakın iOS 8 Yüklemeyin! başlığında bazı sorunları paylaşmıştık. iOS 8‘in cihazlara yüklenmesiyle birlikte iPhone 4S kullanıcılarından şikayetler gelmeye başlamıştı. Ciddi anlamda donma ve yavaşlama, arayüzde problemler, uygulamadan atma gibi sorunlar, Apple kullanıcılarına adeta isyan ettirmişti.

Apple bu şikayetlere bir yanıt olarak iOS 8.1.1 sürümünde iPhone 4S ve iPad 2 kullanıcıları için bazı optimizasyon ve iyileştirmeler yaptı. Güncelleştirmeyle ilgili detaylı bilgilere iOS 8.1.1 Yayınlandı başlığından ulaşabilirsiniz. Güncelleştirmenin açıklama bölümünde direkt olarak bu bilgiyi paylaşan Apple, muhtemelen iPhone 4S ve iPad 2 için son yazılımsal desteği sağlamış oldu. iOS 7 döneminde de iPhone 4 kullanıcıları bazı şikayetlerini dile getirmişti. Apple ise son kez bir iyileştirme güncelleştirmesi yayınlayarak iPhone 4 ile olan bağlarını koparmıştı.

iphone-4s-ios-8-1-1-guncellemesi

Ancak güncelleştirme tabii ki sadece iPhone 4S ve iPad 2 ile sınırlı değil. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinde yaşanan donma ve açılmama gibi sorunlara ilişkin bazı iyileştirmeler yapıldığı söyleniyor. Bu sorunlara iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta Donma ve Takılma Şikayetleri Artıyor! başlığımızda yer vermiştik. Yapılan tüm bu iyileştirmelerin işe yarayıp yaramadığını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.