Ana sayfa Soru - Cevap iPhone 4S’e iOS 9 Gelecek mi?

iPhone 4S’e iOS 9 Gelecek mi?

PAYLAŞ

WWDC 15’te tanıtılan Apple’ın son mobil işletim sistemi iOS 9 daha çok donanımsal ihtiyaç gerektirecek yeniliklerden ziyade yazılımsal olarak güncellenen iOS 9 olarak kaldı. Siri güncellemeleri, Spotlight kısmının tamamen değişmesi ve bir canlı haber kaynağı tarzı bir şeye dönüşmesi dikkat çeken detaylardı.

Kontrol merkezi olan uygulama kapatma kısmının ise tasarımının değişmesi ayrı bir hava katmış iOS 9’a. Fakat bizim konumuz dağılmadan sorumuza gelelim. iPhone 4S’e iOS 9 gelecek mi? Evet gelecek. Fakat birçok fedakarlık ve kırpma ile gelecek. Peki nedir bu kırpma, yontma işlemleri, iOS 9’un ne kadarından faydalanabilecek yadigar 4S’ler?

iPhone 4S with iOS 5

Öncelikle kontrol merkezi değişmesi, Spotlight kısmının artan işlevleri ve değişen tasarımı 4S’e de gelecek. Bir de tabi yeni duvar kağıdı. :) Yepyeni gazete standı da 4S’e geliyor. Ve notlar uygulamasında işlevselliğin artması hepimiz için geliyor. Fark ettiyseniz gelen yenilik ve değişimler parmak ile sayılabilecek derecede.

Örnek olarak CarPlay desteklenmiyor. Nedeni ise AirDrop bulunmadığı için. Pil tasarruf 4S ve iPad 2’de ne kadar etki edeceği malum bilinmiyor. Çünkü yeni gelecek iOS 9 bu iki cihazı donanım yetersizliğinden dolayı ciddi anlamda yoracaktır. 4S’te kullanılan işlemcinin çift çekirdekli ve 800 mHz hızında olduğunu hatırlatalım ve ram boyutu ise yalnızca 512 MB.

Apple, 4-4.5 yıllık cihazlarına güncelleme çıkaradursun çoğu akıllı telefon devi orta segment cihazlarına dahi güncelleme çıkartmaya üşeniyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz iOS 9 hakkında? Sizce iOS 9’un 4S’e gelmesi doğru bir karar mı? Toplulukta fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.