Ana sayfa iOS iPhone 4S’e Sakın iOS 8 Yüklemeyin!

iPhone 4S’e Sakın iOS 8 Yüklemeyin!

PAYLAŞ

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 8 dün akşam saatlerinde ülkemizde yayınlandı. Bu gelişmeyi sizlere Apple iOS 8 Güncelleştirmesi Türkiye’de Yayınlandı! başlığımızda aktardık. iOS 8 ile birlikte iPhone 4 için desteğini kesen Apple için sıra iPhone 4s modelinde. Yalnızca ekran boyutu olarak günümüz telefonlarının gerisinde kalan iPhone 4s, iOS 7 işletim sistemiyle oldukça kararlı çalışıyor. Ancak vakit artık Apple için iPhone 4s’i bitirme vakti.

Apple ürünlerini ve iOS işletim sistemi sürümlerini takip ediyorsanız iPhone 4’ün iOS 7’yi ne kadar yavaşlattığını ve cihazı adeta kullanılamaz hale getirdiğini hatırlıyorsunuzdur. Benzer bir durum şimdi iPhone 4s için söz konusu. iOS 8 güncelleştirmesi yapan iPhone 4s kullanıcıları şimdiden şikayet etmeye başladı. Peki bu sorunlar neler?

iPhone 4s yavaşlıyor!

iOS 7 ve iOS 8 arasında uygulamaların açılış hızları konusunda oldukça önemli farklar var. iOS 7 yüklü iPhone 4s ve iOS 8 yüklü iPhone 4s arasında uygulamaların açılış hızı konusunda neredeyse yarı yarıya fark var. Uygulamaya göre değişmekle birlikte genel olarak tüm uygulamaların iOS 8’de daha yavaş açıldığını söyleyebiliriz.

Ekran yetersiz kalıyor!

Bildirim merkezi ve klavye konusunda önemli sıkıntılar var. Zaten küçük olan ekranın dezavantajları burada kendini gösteriyor. Bildirim merkezinde az sayıda bildirim görüntülenebiliyor. Klavyeye yeni eklenen QuickType özelliği ise klavye açıkken zaten kısıtlı olanı daha da küçültüyor ve cihazı bu şekilde kullanmak son derece kötü oluyor.

Grafik desteği sorunu!

iOS 8 güncelleştirmesi OpenGL ES 3.0 desteği içeriyor. Ancak iPhone 4s’in donanımı OpenGL ES 3.0’ı destekleyemiyor. Dolayısıyla grafik konusunda cihaz sorun çıkartıyor. Oyun konusunda bu eksiklik hissediliyor.

Bir sonraki güncelleştirmede bu sorunlar çözülecek mi?

Henüz bu konuda bir yorum yapmak için erken ancak kesin olan bir şey var. O da iOS 8 güncelleştirmesini yaparsanız bunun geri dönüşü olmayacak. Dolayısıyla iPhone 4s kullanıcılarının beklemesini öneriyoruz.

8 YORUMLAR

  1. ios 8 çıkacak diye günlere bekledik yükledik telefon resmen çalışmaz hale geldi bu nasıl bir iştir bunun hemen düZeltilmesi gerekiyor yoksa insanlardaki iphone sevgisi gerçekten bitmek üzere. madem 4 s e yüklenmiyor söylesinler kardeşim insanları neden bu kadar mağdur ediyorlar yazık günah ama. çözüm hemen bulunmalı artık

  2. Bu apple yi ne yapmak Lazım. 4s min Ağzına s**** artık iOS kullanıcılığını bırakıyorum bu resmen k********.

  3. bunun bi yolu olmalı bu böyle giderse 4s imi çöpe atacam o denli kötü oldu telefon eski sürümlere geçmenin bi yolu olmalı !

  4. Konu yeri uygun olmayabilir ama en uygun burası geldi. Tek bir sorum olacak ; ben iPhone 4S 8GB kullanıcısıyım. iTunes’tan yedekleme aldım yani yedekledim. iCloud’un kapladığı alanıda telefonumda azaltmak için bazı iCloud yedeklemelerini silmeyi düşünüyorum. Şuan cihazım jailbreaklı. Kendime yer açmak için iCloud alanını azaltırsam yani yedeklemeleri silersem bir problem olur mu?

  5. iphone 4s te 8.3 296 Mb olarak gözüküyor ben bunu itunes ile yüklersem mi telefonun Hafızasından çok yer yoksa direk telefondan mı yükleyeyim şuan 8.1.3 sürümündeyim:))

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.