Ana sayfa Uygulama iPhone 4s’te WhatsApp Donma ve Çökme Sorunu Çözümü

iPhone 4s’te WhatsApp Donma ve Çökme Sorunu Çözümü

PAYLAŞ

Apple’ın iOS 8 güncellemesiyle birlikte iPhone 4s sorunları çıkmaya başladı. iOS 8 yüklü iPhone 4s’lerin sorunları, iPhone 4s’e iOS 8 yüklenir mi? ve iPhone 4s neden kilitleniyor (donuyor) ? sorularını akıllara getiriyor. Aslında biz bu soruyu iOS 8’in çıktığı ilk günlerde yanıtlamıştık fakat bu sefer sorun çok daha kritik.

iPhone 4s’e iOS 8 yüklediğinizde telefonda genel anlamda bir yavaşlık, donma ve takılmalar zaten oluyor. Hatta bu konuya iPhone 4S’e Sakın iOS 8 Yüklemeyin! başlığında detaylıca yer vermiştik. Asıl sorun şu sıralar WhatsApp’ta meydana geliyor.

iphone-4s-whatsapp-sorunlari-2Aldığımız sorular ve yorumları bir araya getirdiğimiz iPhone 4s kullanıcılarının özellikleri WhatsApp kullanırken çok fazla sorunla karşılaştığını görüyoruz. Hatalardan ilki uygulamadan atılmak. iOS 8 yüklü iPhone 4s’lerde WhatsApp uygulaması çöküyor. Yani bi anda kapanıyor.

Bir diğer sorunun mesajların normalden daha geç gidip gelmesi. Siz normal olarak mesajınızı gönderiyorsunuz fakat mesajın karşı tarafa ulaşması normalden 2 kat daha uzun sürüyor. Tabii bu durum, çok fazla mesajlaşanlar için can sıkıcı oluyor.

Klavyenin donması, takılması bir diğer sorun olarak karşımıza çıkıyor. iPhone 4s’inizde iOS 8 varsa, WhatsApp içerisinde klavye donuyor, takılıyor ve harflere bastığınızda çok geç tepki alıyorsunuz.

Genel anlamda iPhone 4s kullananların, iOS 8 güncellemesinden sonra hiç memnun olmadığını biliyoruz ancak sorun WhatsApp’a yanısıyınca şikayetler daha dikkat çekici oluyor. Apple, iPhone 4s için çeşitli iyileştirmeler yaptığını duyurmuştu ancak görünen o ki herhangi bir iyileşme söz konusu değil.

iphone-4s-whatsapp-sorunlari-3

iPhone 4s WhatsApp Sorunları Nasıl Çözülür?

Aslında bu konuda net bir şey söylemek pek mümkün değil. Jailbreak, iPhone 4s’te yaşadığınız sorunların çözümü değil. O yüzden telefonum hızlanır ümidiyle Jailbreak işine girmeyin. Burada yapılabilecek en temel şey, bundan sonra gelen güncellemeleri araştırmadan, okumadan yüklememek olmalı. Telefonunuzu iTunes’a bağlayarak sıfırlayın. Ancak fabrika ayarlarına çevirmeyin, direkt olarak cihazı DFU moduna alıp iOS 8’i yeniden indirin yani hard reset işlemini uygulayın.

Bu işlem biraz olsun performans iyileştirmesi sağlayacaktır. Bir diğer işlem ise, cihazınıza sadece ihtiyacınız olan uygulamaları yükleyin ve bildirimleri en az seviyede tutun. İhtiyacınız olan uygulamaları en az sayıya indirirseniz, bir süre daha idare etmeniz mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.