Ana sayfa Apple iPhone 5c Hala Alınır mı?

iPhone 5c Hala Alınır mı?

PAYLAŞ

Apple 2013 yılında iPhone 5s modeliyle birlikte duyurduğu iPhone 5c modelini hala satın almak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. iPhone 5s almak mantıklı mı? iPhone 5s hala hızlı mı? tüm bu soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabileceksiniz.

İlk olarak iPhone 5c modelini bir hafta süreyle kullandığımı belirtmek istiyorum. iPhone 5c modelini kullandığım sırada kendi telefonum iPhone 5 idi. Yani ikisini büyük ölçüde kıyaslama fırsatı yakaladım. İki cihazın teknik özelliklerinin neredeyse aynı olduğunu belirtmeliyim.

iPhone 5c Teknik Özellikleri

iPhone 5c modeli, 2013 yılının son çeyreğinde iPhone 5s modeliyle birlikte tanıtıldı. Apple tarafında iPhone 5s’in tanıtılması ilk kez 64-bit mimariye geçilmesi açısında önemli. iPhone 5c modeli ise uygun fiyatlı iPhone dedikodularına son vermesi açısından önemliydi. Sonuç olarak iPhone 5c hala satışta ve çoğu yerde bulmanız mümkün. Gelelim kısaca özelliklerine.

4 inç, 1136 x 640 çözünürlükte 326 ppi Retina IPS ekran, 1GB sistem belleği, Apple A6 işlemci, 8 megapiksel 1080p kayıt yapabilen arka kamera ve HD 1.2 megapiksel ön kamera, iPhone 5c modelinin teknik özellikleri arasında.

Bu özelliklere baktığımızda iPhone 5 modeli ile neredeyse aynı cihaz olduğunu görüyorsunuz. Yani aslında iPhone 5c modeli için, plastik kasalı iPhone 5 diyebiliriz.

iPhone 5c modelinin 5 farklı renk seçeneği mevcut :

iphone-5c-renkleri

iPhone 5c Özellikleri Yeterli mi?

Bu tamamen cihazı nasıl kullanacağınıza göre değişir. Temel bir internet, mesajlaşma ve sosyal ağ kullanıcısıysanız iPhone 5c için kesinlikle yeterli özellikleri var diyebiliriz. Ancak ben çok fazla video çekerim, fotoğraf kalitesi benim için olmazsa olmaz, oyunlar bastığım gibi açılsın, ara sıra telefondan video düzenlerim şeklinde istekleri olan bir kullanıcıysanız iPhone 5c sizin için yeterli gelmeyecektir.

iPhone 5c Hala Alınır mı?

iPhone 5c ve iPhone 5s Karşılaştırma

Şimdi bu noktada sizlere iPhone 5c karşılaştırma videosu sunmak isterdim ancak Teknovi’de incelediğimiz ürünler arasında iPhone 5c ne yazık ki yok. Fakat teknik özellikleri itibariyle iPhone 5c ve iPhone 5 modeli oldukça benzer telefonlar. Ve geçtiğimiz yıl iPhone 5 ile iPhone 5s karşılaştırma videosu çekmiştik. Eğer izlemek isterseniz aşağıdan ulaşabilirsiniz.

iPhone 5c Güncelleme Desteği

iPhone 5c iOS güncelleme desteği şuan için hala bir muamma. Ancak şunu söyleyebiliriz, iPhone 5c modeli iOS 9 güncelleştirmesini kesinlikle a lacak. iOS 9 güncelleştirmesi iPhone 5 modelinin alacağı son güncelleştirme olacak fakat Apple bu noktadan sonra iPhone 5c modeline güncelleme desteği verecek mi bilmiyoruz.

Şimdiye kadar Apple’ın izlediği güncelleştirme politikasına baktığımızda, iPhone 5s modeliyle birlikte duyurulduğu için iPhone 5s verdiği tüm güncelleştirmeleri vereceğini tahmin ediyorum. Yani kuvvetle muhtemel iPhone 5c modeli iOS 10 güncelleştirmesini de alacaktır.

iPhone 5c Hala Alınır mı?

iPhone 5c Kim İçin?

Biraz önceki başlıkta da belirttiğim gibi temel bir akıllı telefon kullanıcısıysanız iPhone 5c modeli tam olarak sizin için. Tabii ki onlarca farklı Android alternatifi var fakat Apple ve iOS dünyasından çıkmadan uygun fiyatlı iPhone kullanmak isteyenler, iPhone 5c modeliyle tatmin olacaktır.

Özellikle gençler tarafından alternatif renk seçenekleri ve kılıflarıyla bana kalırsa iPhone 5c hala satın alınabilir telefonların başında geliyor.

iPhone 5c Hala Alınır mı?

Bu sorunun cevabı tamamen sizin beklentilerinize göre değişiri. iPhone kullanmak istiyorsanız, bütçeniz en son çıkan iPhone modeli için yetersiz kalıyorsa, uygun fiyatlı bir iPhone sahibi olmak istiyorsanız, farklı renk seçenekleri size çekici geliyorsa, temel bir akıllı telefon kullanıcısıysanız iPhone 5 hala satın alınabilir bir telefondur.

1200 TL ile 1450 TL arasında değişen fiyatlar ile iPhone 5c hala piyasada yer alıyor ve satın almanız mümkün. Tabii ki ikinci el seçenekleri de var ve ikinci ele yönelirseniz daha uygun bulmanız mümkün.

iPhone 5c Hala Alınır mı?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.