Ana sayfa Soru - Cevap iPhone 5S Hala Alınır mı?

iPhone 5S Hala Alınır mı?

PAYLAŞ

Apple’ın ilk 64 bit mimarili işlemcisine sahip iPhone 5S akıllısı ayrıca ilk parmak izi okuyucuya sahip home tuşunu bulunduruyordu. Aslında bir bakıma 5S ile tasarımda da minik değişiklikler yapan Apple, 5’e göre birçok farklılık barından 5S’in çok uzun ömürlü bir akıllı telefon olduğunu söyleyebiliriz. Nedeni ise haberimizde.

Bildiğiniz gibi iPhone 4S’ler Aralık 2011 gibi ülkemize giriş yapmıştı. Aradan neredeyse 3,5’yıldan fazla geçmiş olan bu cihaz için Apple hala yeni güncelleme çıkarıyor. Ki teknik detaylarına bakılırsa 512 MB ram ve 800 MHz saat hızında çift çekirdekli A5 işlemci gözüküyor. Bu cihazın dahi güncelleme alması 5S’in güncelleme konusunda çok daha uzun ömürlü olacağının habercisidir.

64 bit mimarili işlemci ise ikinci kozu 5S’in. 5’ten bu konuda ayrılmasının sebebi Apple’ın ürettiği ya da kullanıcılara sunduğu yenilikler 64 bit üzerinde yükseliyor artık. Kısacası 64 bit için yazılan bir şeyi 4S ya da 5 kullanamıyor ki 4S’e kırpılmış bir iOS 9 gelecek. 64 bit barından 5S’in ise daha en az 3 yılı bulunmakta.

iPhone 5S

Stabilite konusunda ise kanımca 5S’in tüm iPhone’lardan önde oluşu. Yeterli ram miktarı ve orta derece bir işlemci 4 inç retina ekran için gayet uygun. Apple’ın stabilitesi eklenince bir de işin içine tadından yenmez oluyor. ‘S’ serisi cihazlar bu yüzden güzel, stabilitesi normal serilere göre çok daha yüksek oluyor. Darısı iPhone 6S’in başına.

Belkide tek olumsuzluk ekranının 4 inç olması. iPhone 6’ları gördükten sonra 5S’e kötü gözle bakabilirsiniz fakat belirli bir süre phablet boyutlarda cihaz kullandıktan sonra benim gibi küçük ekrana hasret de kalabilirsiniz.

Bizim yorumumuz, Apple’ın güncelleme desteği ve iOS’i ile 5S’in hala alınabilir olduğu yönünde görüşümüz var. Günümüzde kullanıcıların uzun süreli güncelleme desteği istemesi, ister istemez Apple’a yönlendiriyor. Kimi pişman oluyor kimi memnun. Eğer bu konuda düşünceleriniz varsa, topluluk sayfamıza bekleriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.