Ana sayfa Apple iPhone 5s ile iPhone 5se Farkları Neler? Karşılaştırdık !

iPhone 5s ile iPhone 5se Farkları Neler? Karşılaştırdık !

PAYLAŞ
iPhone 5s ile iPhone 5se Farkları Neler Olucak
iPhone 5s ile iPhone 5se Farkları Neler Olucak

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın 4 inç ekran boyutuna sahip yeni modeli iPhone 5se hakkındaki sızıntıları ve ilk videosunu şuradaki haberimizde paylaşmıştık.

Apple iPhone 7’yi çıkarmadan önce, iPhone 6 ve iPhone 5s birleşimi olan yeni telefonunu piyasaya sürecek. Böylelikle, iPhone 5s’in kasasını beğenenler, yeni nesil cihazları satın alarak, Apple desteğinden daha fazla yararlanacak. iPhone 5se ile iPhone 5 yan yana koyularak fotoğraflandı. İki cihaz arasındaki bariz farklar ortaya çıktı. İki cihazın da masaya konulmasıyla beraber aslında ilk bakıldığında bile fiziksel farklılıkları görebiliyoruz. Kasada büyük bir değişim yok. Çünkü kasa zaten iPhone 5s kasası. Farklara bakacak olursak ;

Kasa : Kasa olarak en büyük değişim yaşanıyor diyemeyiz. Çünkü Apple’ın önceki modelleri olan iPhone 5 ve iPhone 5s’de kullanılan kasa geliştirilerek, bu cihazda kullanılacak. Bu yüzden kasa da sadece malzeme kaliteli anlamında fark olabilir. Bunun dışında baktığımızda iPhone 6’daki tasarım yerine iPhone 5 modellerindeki tasarım kullanılacak.
Ekran : iPhone 5s modellerinde 4″ ekran boyutu vardı. iPhone 5se ‘de de 4″ ekran boyutunun olacağı bekleniyor. Ekranda çözünürlük anlamında farklar gelebilir.
Ram : iPhone 6’da toplamda 1 GB Ram bulunuyor. iPhone 5se ile beraber Ram, 2 GB’a çıkarılarak, gelecekte de daha hızlı çalışması planlanmış.
İşlemci : iPhone 5s, Apple A7 işlemciye sahipti. Üretimden uzun süre geçti, yazılımda devrim niteliğinde güncellemeler geldi. İşlemci iPhone 5s ile aynı olmayacak. iPhone 5se’nin işlemcisi, Apple A8 olabilir.
Kamera : Kamerada da bir takım yenilikler var. Ön kamera iki modelde de 1.2 MegaPiksel’di. Ancak arka kameraya baktığımız zaman, iPhone 5s’de 8 MegaPiksel kamera vardı. iPhone 5se ile beraber Arka kamera 12 MegaPiksel olarak karşımıza çıkacak.

Genel itibari ile cihazı incelediğimizde, Apple muhteşem bir taktik ile karşımıza çıktı. iPhone 6’nın sorunlu bir kasası vardı. Birçok kullanıcı sadece dizayn anlamında olumlu eleştirse de, maalesef ki sadece tasarım yetmedi. Kasa da bir takım sorunlar vardı. Bu yüzden iPhone 5s’nin sorunsuz kasası, yeni model cihazda kullanılacak. Aynı zamanda, ben iPhone 5 modellerinden vazgeçmem, iPhone 6 modellerini es geçerim. Diyenler içinde iPhone 5se birebir bir cihaz olucak diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.