Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone SE Tanıtılmadan Çinde Satışa Çıktı!

iPhone SE Tanıtılmadan Çinde Satışa Çıktı!

PAYLAŞ

Apple’ın en merak edilen cihazlarından olan iPhone SE Tanıtılmadan Çinde Satışa Çıktı! Bununla yetmezmiş gibi birde inceleme videosu yayınlandı.

Apple’ın 21 Mart 2016 tarihinde düzenleyeceği etkinlikte tanıtması beklenen yeni iPhone Se Çin’in  Huaqiangbei Shenzhen yerindeki teknoloji mağazasında teşhir ürünler arasında yer aldı. Bu zamana kadar hep, cihazlar hakkında sızıntılar, iddialar vs. yayınladık. Çünkü cihazlar tanıtılmadan görebilmek pek mümkün değil.

Geçtiğimiz günlerde farklı bir olay yaşandı ve iPhone Se sızıntısı değilde, birebir kendisi ortaya çıktı. Çin’in en büyük teknoloji mağazalarından olan ve Donanım Silikon Vadisi diye tabir adilen yere giden bir youtuber burada çekim yaparak, iPhone Se’yi görüntülüyor. iPhone Se‘yi görevliden isteyen kadın youtuber birde iPhone 5se’yi tanıtan kısa bir video çekiyor.

iPhone 5SE Tanıtılmadan Çinde Satışa Çıktı!
Fotoğraf 1 : Sırasıyla, iPhone SE – iPhone 5s ve iPhone 6s görünüyor. iPhone 5se’nin ekranı oldukça dikkat çekiyor.

Bu zamana kadar bir çok markaya dair iddia ve sızıntıları sizlerle paylaşmıştık. Ancak bu sefer Sızıntı yada iddia değil, cihaz karşımıza çıktı. Hemde tanıtılmasına 6 gün kala. Apple bu duruma çok kızacak gibi görünüyor.

iPhone SE Tanıtılmadan Çinde Satışa Çıktı!

Yayınlanan 2 dakikalık videoda, kadın youtuber önce mağazaya gidiyor, daha sonrasında iPhone Se cihazını görevliden istiyor, hatta inceleme videosunun yanı sıra karşılaştırma bile yapıyor. iPhone 6s ile iPhone Se‘yi yanyana getiren kadın youtuber, cihaz hakkında teknik bilgiler vermeyi de ihmal etmiyor. Henüz daha tanıtılmamış olmasına rağmen, youtuber’ın verdiği bilgilere bakacak olursak, iPhone 5SE Teknik Özellikleri şu şekilde: 12 MegaPiksel kamera, Touch ID, iPhone 6s ‘e benzer çerçeve, A9 işlemci bilinenler arasında. Ayrıca bunun yanı sıra en merak edilenlerden birisi de Rose Gold seçeneğinin iPhone Se’de olup olmayacağıydı, yayınlanan videoda iPhone Se Rose Gold seçeneği de ortaya çıkıyor.

Video sonrasında ortaya bir çok iddia atıldı. Videonun sahte olduğunu yazanların yanı sıra, cihaz açılmadığı ve iOS işletim sistemi görülmediği için kullanıcılar videodakinin Çin malı bir iPhone SE olduğunu düşünüyor. Her ne kadar viral reklam gibi görünse de, Apple daha cihazı tanıtmadan ortaya bu tarz bir videonun çıkması Apple açısından olumsuz durumlar doğurabilir. iPhone 5SE’nin prototipinin youtube aracılığıyla herkese ulaştırılması, Apple’da ciddi sızıntıların olduğu haberlerini de doğruluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.