Ana sayfa Apple iPhone 6 Ekran Görüntüsü Çekmek Nasıl Yapılır?

iPhone 6 Ekran Görüntüsü Çekmek Nasıl Yapılır?

PAYLAŞ

iPhone’un kısayolları arasında önemli sayılabileceklerden bir tanesi olan ekran görüntüsü çekme işlemini iPhone 6 için anlatacağız. iPhone 6’da ekran görüntüsünü almak istiyorsanız bu yazımız tam olarak sizin için. iPhone 6 ekran görüntüsü çekme işlemi son derece basit ve pratik.

Apple’ın son amiral gemisi akıllı telefonu iPhone 6 kullanıcıları sık sık telefonda yaşadıkları tecrübeleri fotoğraflandırarak ölümsüzleştirmek istiyor fakat nasıl yapacaklarını bilmiyorlar. Biz de “iPhone 6’da nasıl ekran görüntüsü çekilir?” sorusuna cevap vermek istedik. Aslında bu işlem önceki iPhone modelleriyle tamamen aynı yani iOS 8’e özel bir ekran görüntüsü çekme yöntemi yok. iPhone 6’da ekran görüntüsü çekerek, anlık olarak ekranda beliren ve kaydetmek istediğiniz şeyleri, unutmamak istediğiniz şeyleri, kopyalayamadığınız yazıları kayıt edebilirsiniz.

Aşağıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi, ilk olarak telefonun sağda bulunan Güç – Tuş açma (Power) butonuna basıyorsunuz ve aynı anda Ev (Home) tuşuna basıyorsunuz. Bu işlemi her seferinde tekrarlayarak istediğiniz kadar ekran görüntüsü çekebilirsiniz. Aşağıdaki gibi:

iphone6da-nasil-ekran-goruntusu-cekilir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.