Ana sayfa Mobil iPhone 6 ile 4K Video İzlemek Mümkün

iPhone 6 ile 4K Video İzlemek Mümkün

PAYLAŞ

Apple, bilindiği üzere ürettiği her ürünü donanımsal ve yazılımsal olarak yeni özellikler ekleyerek geliştirmeyi oldukça seviyor. iPhone 6‘lar için ortaya çıkan özelliklerden birisi de yüksek çözünürlüğe sahip 4K videoları oynatabilme özelliği oldu. Mobil cihaz kullanıcılarının gözdesi olan Apple, ortaya çıkan bu yeni özelliği ile kullanıcıların gönlünü bir kez daha çalmayı başardı.

İlgili konu : 4K Nedir? 4K Ne İşe Yarar?

4K videoları iPhone cihazlarınız ile çalıştırabilmeniz için Vizzywig 8xHD adlı bir uygulama ile 4K video kaydetme özelliğinden yararlanabiliyorsunuz. Bu şekilde 4K videoları izleme özelliği de mümkün.

iphone-6-34

Waltr isimli uygulamayı geliştiren ekip tarafından keşfedilen bu özellik, iTunes ile çalıştırılamayan flac ve mkv formatlı dosyaları Apple ürünlerine yükleme özelliğini sağlıyor. Uygulama için yapılan testler sırasında iPhone 6 telefonların yüksek çözünürlüklü videoları da çalıştırabildiği ortaya çıkmış oldu.

Apple firmasının politikalarından dolayı bu özelliğin henüz kullanıcılara açıklanmamış olması insanları yine şaşırtmazken, uygulamanın geliştiricileri keşfettikleri bu özellik sayesinde tüm teknoloji camiasında adından söz ettirmeye başladı.

İlgili haber : iPhone 5s İle 4K Video Çekebilirsiniz!

5K çözünürlükte ekrana sahip iMac’i satışa çıkaran Apple, bu ortaya çıkan gelişme ile birlikte yüksek çözünürlüklü teknolojilere gözünü dikmiş gibi gözüküyor. Yakın gelecekte Apple’ın 4K videoları izleyebilmek için bir yama çıkartıp çıkartmayacağı ise merak konusu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.