Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 6 Kolayca Bükülebiliyor! – Video

iPhone 6 Kolayca Bükülebiliyor! – Video

PAYLAŞ

9 Eylül tarihinde duyurulan Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus hakkında sevenleri için oldukça üzücü bir haber var. Ülkemizde kısa bir süre sonra satışına başlanacak olan yeni iPhone modellerinden büyük olanı yani iPhone Plus 6 bükülüyor. Hemde çok kolay bir şekilde. Unbox Therapy isimli YouTube kanalında paylaşılan videoda cihazın sadece dar bir pantolonun cebinde durmasıyla büküldüğü dile getiriliyor. Video önünde yapılan küçük bir test sonrasında ise işler çok daha kötüye gidiyor.

iPhone 6 Plus’ın sol tarafında bulunan ses açıp kapatma tuşlarının hemen altından başlayan bükülme sorunu kronik gibi duruyor. İlk videodan sonra devamı çok hızlı bir şekilde geldi ve diğer kullanıcılar da benzer durumdan şikayetçi oldu.

İnceliği ile ön plana çıkarılmaya çalışılan iPhone 6 Plus, anlaşılan yeteri kadar direnç sağlayamıyor. Alüminyum gövdenin bu denli ince kullanılması gövdenin çok kolay bükülmesine sebep olmakta. Bu durumu engellemek için yapılabilecek tek şey sağlam bir hard case kılıf almak ve cihazı pek fazla dar ceplerde taşımamak gibi görünüyor.

Videoda cihazın ne kadar kolay büküldüğünü göstermek amacıyla sadece el yordamıyla da cihazın büküldüğünü görebiliyoruz. Kıyas olması amacıyla Samsung Galaxy Note 3 modeline de benzer bir kuvvet uygulanıyor ancak Galaxy Note 3 bükülmüyor, sadece esniyor. Bükme kuvveti ortadan kalktıktan sonra telefon eski şeklini geri alıyor. İyi seyirler :

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.