Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 6 Plus ve Nexus 6 Karşılaştırma : Kamera

iPhone 6 Plus ve Nexus 6 Karşılaştırma : Kamera

PAYLAŞ

Bir tarafta Apple’ın en güncel akıllı telefonu iPhone 6 Plus, diğer yanda Google’ın Nexus 6‘sı. Hangisinin kamerası daha iyi? Nexus 6 ve iPhone 6 Plus kamera karşılaştırması, fotoğraflarla sizlerle. iPhone 6 Plus ve Nexus 6 karşılaştırmasının performans yönünden yapmak pek mümkün değil çünkü farklı işletim sistemleri kullanıyorlar ve her biri kendi alanında zaten lider.

Apple, iPhone 6 Plus’ın kamerasını çok övmüştü. Nexus serisi ise şimdiye kadar kamera konusunda hiç iddialı olmamıştı. Yapılan karşılaştırmalar gösteriyor ki Nexus 6, zorlu koşullarda iPhone 6 Plus’ın kamerasından daha iyi sonuç vermiş. Aşağıda yer alan fotoğraflardan, karşılaştırma karelerini bulabilirsiniz. Daha önceki Nexus cihazlar için böyle bir durum söz konusu olsaydı çok daha fazla şaşırırdım ama Nexus 6‘da durum o kadar da şaşırtıcı değil. Çünkü ilk defa bir Nexus cihazı bu kadar pahalı oldu. Daha önceki yıllarda Nexus akıllı telefonlar uygun fiyatları ile dikkat çekiyordu. Nexus 6’da ise benim tepkim “O kadarıda olsun.” oldu. Apple tarafına ise şunu söylemek gerek : “Demek ki en iyisi şeklinde pazarladığınız kamera o kadar da iyi değilmiş.”

Beni şaşırtan asıl nokta gerçekten Nexus 6’nın iPhone 6 Plus’a göre özellikle güneş ışığı altında daha iyi sonuç vermesi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.