Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 6 Plus’ın Bükülme İddialarına Apple’dan Cevap Geldi

iPhone 6 Plus’ın Bükülme İddialarına Apple’dan Cevap Geldi

PAYLAŞ

Son günlerin en çok konuşulan konularından bir tanesi olan iPhone 6’lardaki bükülme sorununa Apple tarafından bir açıklama geldi. Yabancı kaynaklar tarafından paylaşılan habere göre ziyaret edilen test merkezinde günlük kullanıma ilişkin binlerce test yapıldığını ve iPhone 6’ların bükülmediği Apple tarafından gelen ilk bilgi. Toplamda 30.000 kadar testten geçen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus gövdesine ilişkin herhangi bir deformasyon olmadığı söyleniyor. Söz konusu videolarda iPhone 6 Plus modeline aşırı güç uygulandığı ve o gücün piyasadaki tüm telefonları bükmek için yeterli olduğunu dile getirilmiş.

iPhone 6 Kolayca Bükülebiliyor! – Video

Apple’da malzeme mühendisliği bölümünde görev alan Dan Riccio ve pazarlama bölümünden Phil Schiller tarafından yapılan bu açıklamalar insanlara ne kadar güven verir bilinmez ancak sonuç itibariyle metal kasanın en büyük dezavantajını görmüş olduk. Plastik gövdeli telefonlarda meydana gelmeyen bükülme, ülkemizde 2350 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkan iPhone 6’da kullanıcıların başını ağrıtıyor.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin test edildiği merkezin kapılarını kameralara açan Apple’ın, cihazları nasıl test ettiğini izliyoruz.

1 YORUM

  1. 30.000 tane testi makinada yapana kadar 2 tane Türk alsalardı işe bu kadar sorun çıkmazdı. Bizimkiler onu değil 30 bin 300 bin tane akla hayale gelmeyecek durumda test ederdi :D

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.