Ana sayfa Apple iPhone 6 Plus’ta Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

iPhone 6 Plus’ta Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

PAYLAŞ

Dev telefon iPhone 6 Plus’ta ekran görüntüsünü alma kısayolunu anlatacağız. iPhone 6 Plus için ekran görüntüsünün nasıl çekileceğini yani ekran fotoğrafını çekmeyi bir iOS 8 kısayolu ile sizlere aktaracağız. Siz de iPhone 6 Plus kullanıyor ve ekran görüntüsü almak istiyorsanız ilgili kısayola hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Apple’ın özellikle büyük ekranıyla dikkat çeken ve kullanıcılarının memnun kaldığı son telefonu iPhone 6 Plus’ta birbirinden başarılı birçok uygulama ve özellik bulunuyor. Buna rağmen bazen telefonun ekran görüntüsünü almak isteyen kullanıcılar ne yapacağını bilemiyor ve bunun için uygulama yüklemeye çalışıyor. Aslında bunu yapmanız hiç gerek yok çünkü iOS’un içerisinde uzun zamandır olan bir kısayol ile ekran görüntüsünü kolayca alabilirsiniz.

Aslında aradığınız cevap oldukça basit, bunun için herhangi bir üçüncü parti uygulamaya ihtiyacınız dahi yok. Tek yapmanız gereken aşağıdaki görseldeki gibi Güç (Power) tuşuna basılı tutmak ve aynı anda Ev (Home) tuşuna basmak. Ekran görüntünüz hazır, Fotoğraflar içerisinde ulaşabilirsiniz.

iphone6-plusta-nasil-ekran-goruntusu-alinir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.