Ana sayfa Karşılaştırma iPhone 6 ve HTC One M9 Karşılaştırma

iPhone 6 ve HTC One M9 Karşılaştırma

PAYLAŞ

Akıllı telefon dünyasının 2 devi ; iPhone 6 ve HTC One M9’un performans karşılaştırmasını merak ediyor musunuz? Hangisi daha hızlı iPhone 6 mı yoksa HTC One M9 mu bu yazımızdan öğrenebileceksiniz. HTC One M9 ve iPhone 6’nın performans karşılaştırmasını en çok kullanılan uygulamalar üzerinden değerlendirebileceksiniz.

Yabancı sitelerden phoneArena tarafından yapılan karşılaştırmada, Android ve iOS dünyasının en iyi iki telefonu bir araya getiriliyor. Amaç oldukça basit, performans testi (banchmark uygulamaları) yerine günlük olarak en çok kullandığımız uygulamalar arasında bir hız / performans karşılaştırması yapmak. Söz konusu bu uygulamalar hemen hepimiz kullandığı Facebook, Twitter, Instagram, Gmail, Dropbox, Spotify ve YouTube başta olmak üzere, telefonun içerisinde gelen kendi uygulamaları da kapsıyor. Kişiler / Rehber, Mesajlar, Takvim ve Tarayıcı gibi uygulamaların açılış hızlarını aşağıdaki tablodan detaylı olarak görebilirsiniz.

iphone-6-htc-one-m9-karsilastirma

Genel sonuç itibariyle iPhone 6’nın açık ara fark attığını söylemek mümkün. Toplam süre bazında 12 saniyeden fazla fark atan iPhone 6, güç gerektiren çoğu uygulamada başı çekiyor. Örneğin HTC One M9’un Rehber’i iPhone 6’dan hızlı açtığını görüyoruz ancak iPhone 6, Kamera ve Galeri uygulamalarını daha hızlı açıyor. Tabii buradaki temel fark aynı zamanda Android ve iOS farkı. Çünkü söz konusu iki cihazda kendi işletim sistemlerinin en güncel versiyonlarına ve en güncel donanımlara sahip. Yani burada üst limiti belirleyen şey, direkt olarak işletim sistemlerinin kendisi.

Eğer bu karşılaştırmayı videolu olarak izlemek istiyorsanız, aşağıdan bulabilirsiniz. İyi seyirler, yorumlarınızı bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.