Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Modellerinin Düşme Testi – Video

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Modellerinin Düşme Testi – Video

PAYLAŞ

9 Eylül tarihinde duyurulan ve 19 Eylül tarihinde Amerika’da satışa çıkan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri son bir haftanın en çok konuşulan gelişmesi. Cihazı satın alan kullanıcılar ve yabancı teknoloji siteleri yeni iPhone’un incelemelerini yayınlamaya başladı. Tabii ki en çok merak edilen konulardan bir tanesi olan düşme ve darbe testlerine ilişkin ilk videoda yayınlandı.

PhoneBuff isimli teknoloji sitesi tarafından yayınlanan drop test yani düşme testi videosu sadece birkaç günde 3.5 milyon kişi tarafından izlendi. Videoda iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri sırasıyla önce arka yüzeyi sonra yan yüzeyi ve son olarak ise ön yüzeyi üzerinden düşürülüyor. Videoda da görebileceğiniz gibi büyük olan iPhone 6 Plus darbelere karşı daha dayanıksız görülüyor. Ancak tabii ki bu tarz testler laboratuvar ortamında yapılmadığı için iki cihazın eşit açılarla ve eşit hızlarla yere çarpıp çarpmadığı sorusu cevapsız daima cevapsız kalacak.

Videoyu izledikten sonra Teknovi olarak bizim farkına vardığımız gerçek net olarak şudur ; Gorilla Glass kaç olduğunun bir önemi henüz yok. Daha dayanıklı, daha esnek cam gibi iddialar cihazınızın ekranını yalnızca cebinizdeki bozuk paralardan korumaya yarıyor. Akıllı telefonlar, ekranı üzerine yere düşerse, kırılır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.