Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 6c Modeli Touch ID İle Görüntülendi

iPhone 6c Modeli Touch ID İle Görüntülendi

PAYLAŞ

Apple’ın internet sitesinde iPhone 6c modeli görüntülendi. iPhone 5c ile benzeyen bu yeni modelin en büyük farklılığı Touch ID yani parmak izi okuma sensörünü içerisinde barındırması. Yayınlanan fotoğraf kısa süre sonra silindi ancak fotoğraflar internette yerini aldı.

Çinli kaynaklardan gelen destekleyici bilgilere göre Apple, iPhone 5s donanımını iPhone 6c modeliyle sunacak. Kasa yapısı plastik olacak ve Apple’ın parmak izi okuma sensörü Touch ID bu cihazda yerini alacak. iPhone 5c ile umduğunu bulamayan Apple, iPhone 6c ile şansını tekrar deneyecek gibi görünüyor. Aynı fiyata daha fazla donanım ve Touch ID sunacağı düşünülen Apple’ın sonraki adımını merakla bekliyoruz.

iphone-6c-arka-fotografi

İlk etapta iPhone 5c’den ayırması oldukça zor olan bu telefon aslında iPhone 5c’den son derece farklı. Farklı kamera yapısı ve TrueTone Flash teknolojisini iPhone 6c’de görebiliyoruz. Ayrıca fotoğraflardan iPhone 6c’nin daha büyük olduğunu görülebiliyor. Bir diğer farklılık ise hemen aşağıdaki fotoğrafta.

iphone-6c-alt-fotografi

Burada dikkat çeken en önemli nokta mikrofon ve hoparlör bölümleri. Sol tarafta iPhone 5c, sağ tarafta ise iPhone 6c’yi görebilirsiniz. iPhone 6c’de daha fazla hoparlör ve mikrofon deliği bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.