PAYLAŞ

Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone 6s veya iPhone 7’nin kamerası yine 8 megapiksel değerinde olacak. Apple neden 8 megapiksel kamera kullanıyor ve bu rakamı neden artırmıyor derseniz sorunun cevabı haberimizde. Son birkaç yılda, Apple’ın yeni nesil akıllı telefonlarını Eylül ayında duyurması bir gelenek hâlini aldı ve bu yıl da aynı şekilde olacağı umuluyor.

Tahminlerin iPhone 6S veya iPhone 7 isimleri üzerine yoğunlaştığı bu yeni model hakkında konuşmak her ne kadar biraz erken olsa da, elimize geçen bazı bilgiler var. Bunlardna bir tanesi de kamerası. Bloomberg‘in ünlü analisti Jeff Pu‘ya göre  yeni nesil iPhone’da yine 8MP arka – ana kamera yer alacak ve boyut olarak biraz büyükçe olacak. Her ne kadar Jeff Pu kameranın büyümesindeki sebebi açıklamasa da, bunun Apple’ın kamera lensi tedarikçisi olan Lagran‘la ilgili olduğu düşünülüyor.
iphone-6s-kamerasi-nasil-olacak
Kamera lensinin fiziksel olarak büyümesi, megapiksel değerinin artmasından daha sevindirici bir haber. Zaten oldukça kaliteli kameralara sahip olan iPhone modelleri, daha büyük kamera lensiyle daha kaliteli fotoğraflar ve videolar çekebilecek.
Jeff Pu bunlar dışında bazı farklı bilgiler daha verdi ve telefonda optik IS (image stabilization) ve hızlı autofocus (oto focus) özelliklerinin de yer alacağını açıkladı.

Ayrıca muhakkak daha önce iPhone kullanmayanlar kameranın megapikseli hakkında endişelenecektir fakat şu bir gerçek ki, kamerada megapikselden daha önemli faktörler de var. iPhone’ın önceki modellerinin kamera ve görsel kalitesi düşünülünce, yeni modelde de bunun korunacağını varsayabiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.