Ana sayfa Yazılım iPhone 6’ya Windows 98 Yüklediler

iPhone 6’ya Windows 98 Yüklediler

PAYLAŞ
iPhone 6'ya Windows 98 Yüklediler

Microsoft tarafından karşımıza çıkartılan, Yılların işletim sistemi yeniden gündemde. Bir hacker grubu iPhone 6’ya Windows 98 Yüklediler!

Çin’li bir hacker tarafından yayınlanan görseller oldukça dikkat çekici. Apple’ın en güncel akıllı telefonu iPhone 6 Plus modeline Windows 98 işletim sistemini yüklediğini iddia eden hacker, bazı görseller başlaştı. Hacker, kimliğini şimdilik gizliyor ve kendinden xyq058775 olarak bahsediyor.

Microsoft’un bir döneme damgasını vuran işletim sistemini Windows 98‘i iPhone 6 Plus‘a yüklemeyi başaran hacker, inanmayanlar için görselleri de paylaştı. Ancak bazı kullanıcıları bu görsellerin uzak masaüstü yazılımları ile alındığını iddia ediyor.

iPhone 6’ya Windows 98 Yüklediler

Hackerlar tarafından, iPhone 6 ve şu anda günümüzün popüler telefonu iPhone 7 gibi cihazların hacklenebileceği söyleniyor. Ancak bazı programları çok yoğun kullanmak gerekiyor. Fakat bu noktada söz konusu hacker iDos isimli yazılımından bahsediyor ve bu program ile Windows 98’i kurduğunu iddia ediyor. Hatta ilerleyen dönemlerde Windows XP işletim sistemini de iPhone 6’ya kurabileceğini iddia ediyor. Şimdilik Windows XP kurulum aşamasında bazı hatalar meydana geliyormuş.

Windows 98 işletim sisteminin iPhone 6 Plus modelinde başarılı bir şekilde çalıştığını iddia eden hacker, birkaç özellik dışında işletim sisteminin çoğu özelliğini kullanabildiğini iddia ediyor. Hatta öyle ki bazı oyunları bile çalıştırmayı başarmış durumda.

Görselleri yazı içerisinde sizlere aktaracağız bakalım sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz. iPhone 6 Plus, gerçekten Windows 98’i çalıştırmış olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.