Ana sayfa Soru - Cevap iPhone 7 Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir?

iPhone 7 Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir?

PAYLAŞ
iPhone 7 Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir?

Apple kullanıcılarının veya Android’den iOS’a geçen kullanıcıların merak ettiği sorulardan iPhone 7 Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir? cevabı haberimizde.

iPhone modellerinin kısayollarının arasında en önemli olanlardan bir tanesi de ekran görüntüsü çekmektir. Bir çok kullanıcı kullandığı cihazı yeni keşfeder gibi özelliklerini araştırıyor. Dolayısıyla bu kullanıcılar cihazları da yeni yeni öğrenmiş oluyor. iPhone 7 ekran görüntüsü çekme işlemi nasıl oluyor? şeklinde kullanıcılar tarafından merak edilen bir soru vardı. Bu konuda Teknovi’nin soru-cevap kategorisinde cevaplamak istedik.

Sorunuzun kısa cevabını aşağıdan bulabilirsiniz. Apple’ın bu yıl karşımıza çıkardığı ve sektörün en popüler cihazı haline geldiği iPhone 7 modellerinde kullanıcılar cihazlarında bazen anı ölümsüzleştirmek istiyor. Bunların en başında mesajların ekran görüntüsünü çekmek gibi durumlar geliyor. Daha önceden iOS işletim sistemine sahip bir cihazı kullandıysanız iPhone 7’de ekran görüntüsü çekmeyi biliyorsunuzdur. Ancak Android’den iOS’a geçenler için veya bilmeyenler için bu konuyu aydınlatmak istedik.

iPhone 7 Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir?

iPhone 7 cihazlarda ekran görüntüsü çekmek için yapmanız gereken işlem aslında diğer modellerde yaptıklarınızla aynı. Bu konuda Apple iOS 10 ile beraber farklılık getirmedi. iPhone 7 ekran görüntüsü nasıl çekilir sorusunun cevabı oldukça basit.

Yapmanız gereken işlemler şunlar: Görseldeki gibi, home tuşu (ana ekran) ve Güç tuşuna aynı anda basın. Bu işlemi yaptığınız da bulunduğunuz ekranın fotoğrafını çekeceksiniz. Bu işlemi her tekrar ettiğinizde ekran görüntüsü çekme işlemi de tekrar edecektir. Ekran görüntüsü çektikten sonra, Fotoğraflara girin. Fotoğraflar’da “Ekran Görüntüsü” adı altında çekmiş olduğunuz görselleri görebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.