Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 7 Home Tuşu Dokunmatik Olabilir!

iPhone 7 Home Tuşu Dokunmatik Olabilir!

PAYLAŞ
iPhone 7 Home Tuşu Dokunmatik Olabilir

Bu yılın en iddialı akıllı telefon modellerinden birisi olacak Apple’ın yeni akıllı telefon modeli: iPhone 7 Home Tuşu Dokunmatik Olabilir!

Apple’ın bu yıl için merakla beklenen yeni akıllı telefon modeli iPhone 7’ye dair bir çok sızıntı gündeme geldi. Ancak bunlardan en bilinenlerine bakacak olursak kulaklık girişi ve home tuşu ile ilgili sızıntılar kullanıcıları bir hayli heyecanlandırmış durumda. Apple’ın Eylül ayında tanıtması beklenen iPhone 7’ye dair önemli sızıntılar gelmeye başladı.

Seri üretimde olduğu iddia edilen ve bu yüzden de iPhone 7 özelliklerinin belli olduğu iddiaları da oldukça büyük. Apple’ın klasik home tuşuna karşılık, iPhone 7 ile beraber home tuşunda da büyük yenilikler olacağı bilinenler arasında. Cowen and Company analistlerinin yaptığı araştırmaya bakılırsa iPhone 7’de Force Touch teknolojisine sahip bir home tuşu karşımıza çıkacak. Ayrıca analistlerin yaptığı araştırmaların dışında Apple’a yakınlığı ile bilinen 9to5mac’in haberine göre de home tuşunda Force Touch teknoloji yer alacak.

apple

Dokunmatik bir yapıda olacak olan Home tuşu, tepkimeleri kolay bir şekilde algılayabilecek. Home butonu bir önceki modellerde içe gömük bir şekildeydi. Bu yüzden de home tuşunda fiziksel bir çok hata meydana geliyordu. Home tuşunun dokunmatik bir yapıya getirilmesi ile beraber hem tasarım anlamında hem de kullanış ve fiziksel hasarlar anlamında büyük bir gelişme sağlanmış olacak.

iPhone 7 Home Tuşu Dokunmatik Olabilir!

Home tuşunun kalkması polemiği devam ederken Apple’ın aslında buna benzer bir teknolojiyi trackpad’lerde kullandığını söyleyebiliriz. Yani tamamen yeni bir teknoloji değil aslında. Macbook’larda yer alan trackpad’de olduğu gibi Apple iPhone 7’lerde de bu tarz bir teknoloji kullanılabilir. Dokunmatik aynı zamanda geri bildirim yapabilecek olan home butonu bir çok soruna karşılık kullanıcıların dikkatini çekebilir.

Home tuşlarının kenarlarındaki halkaların bir süre sonra aşınması ve çıt sesi çıkarması, parmak izi sensörünün geç algılaması gibi sorunlar bu sayede çözülebilir. Aynı zamanda en merak edilenlerden birisi de normalde iPhone 6s’e kadar olan cihazları sıfırlamak istediğimiz de güç + home tuşuna aynı anda basmamız yeterli oluyordu. Eğer ki iPhone 7 ile beraber dokunmatik ve geri bildirimli home tuşu gelirse bu kombinasyon güç + ses butonlarından birisi olarak değişecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.