Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 7 & iPhone 7 Plus Teknik Özellikleri Fiyatı!

iPhone 7 & iPhone 7 Plus Teknik Özellikleri Fiyatı!

PAYLAŞ
iPhone 7 & iPhone 7 Plus Teknik Özellikleri

Lansmanı gerçekleştirilen Apple iPhone 7 & iPhone 7 Plus Teknik Özellikleri ve Fiyatı hakkında tüm detaylar haberimizde! 

Merakla beklediğimiz Apple lansmanı nihayet gerçekleşti. Apple’ın bu zamana kadar gerçekleştirdiği bir çok lansmana göre daha heyecanlı ve daha çok kişi tarafından izleniyor. Apple’nin merakla beklenen yeni iPhone 7 modeline dair detaylar da artık kesinleşmiş oldu.Merakla beklediğimiz Apple iPhone 7 tanıtılırken bunun yanında merakla beklenen sorular da cevaplanmış oldu. Yeni lansman ile beraber yeni özelliklere sahip iPhone 7’de karşımıza çıkan tüm özellikler aşağıda yer alıyor.

Apple yeni lansmanda anlattıklarına göre bu zamana kadar akıllı telefon piyasasında ki rakipleri ile aynı düzeye gelmek istiyor. Bir çok kullanıcı Apple’ın rakiplerine göre geriden geldiğinden şikayetçiydi. iPhone 7 ile beraber artık daha yenilikçi bir firma karşımıza çıkıyor.

iPhone 7 & iPhone 7 Plus Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Kamera : iPhone 7, 12 megapiksel, f 1/8 diyagram’a sahip olacak kamera, aynı zamanda Apple’ın tasarladığı ISP isimli bir görüntü işlemcisine sahip. Raw fotoğraf çekebilen arka kameranın yanında ön kamera 7 megapiksel ile karşımıza çıkıyor. Daha öncesinde bir çok kullanıcının şikayetçi olduğu sorun çözülerek kamerada büyük yenilikler karşımıza çıkıyor. Apple’nin akıllı telefon modeli iPhone 7 ile beraber yeni kamera daha iyi bir deneyim sunacak.

iPhone 7 Plus’da 2 tane çift kamera karşımıza çıktı. Bir tane geniş açı, bir tane 60 derecelik tele foto lense sahip cihaz özellikle de akıllı telefonlarıyla fotoğraf çekenler için oldukça büyük bir yenilik oldu. Fotoğraf çekilirken artık fotoğrafların arkası blur olacak.

RAW çekim yapabilecek kamera derinliği algıladığı için odaklama konusunda da üstün performans sağlayacak. Çektiğiniz fotoğrafların arkaplanının bulanık olması oldukça iyi bir detay. Daha öncesinde Huawei P9 ile karşımıza çıkan bu özellik iPhone 7 plus’da da karşımıza çıkmış oldu. Bu özellik sadece iPhone 7 plus’da karşımıza çıkacak.

iPhone 7 & iPhone 7 Plus İşlemcileri Nasıl?

İşlemci : Daha öncesinde iPhone 6s ile beraber A9 işlemci karşımıza çıkmıştı. Apple’nin stabil bir işletim sistemine sahip olmasından dolayı aslında işlemci çok önemli bir faktör değil. Ancak neredeyse her yeni akıllı telefon modelinde yeni işlemciyle karşımıza çıkıyordu. Apple, iPhone 7 ve 7 plus cihazlarıyla da yeni işlemci kullanmış durumda.

Apple A10 işlemci karşımıza çıkıyor. Böylelikle iPhone 7 işlemcisi daha hızlı ve daha yeni bir işlemci olacağı için daha stabil çalışacak. Oyun oynarken, işlemciye yük bindiren uygulamaları kullanırken herhangi bir donma vs. olmayacak. A10 fusion işlemci 4 çekirdek ile karşımıza çıkacak. Aynı zamanda 3.3 milyon transistöre sahip. A9’a göre %40 daha hızlı işlemci, A8’e göre %100 daha hızlı. Şu anda akıllı telefon piyasasındaki en güçlü işlemci olduğunu da hatırlatalım.

Kulaklık & Hoparlör : Apple iPhone 7 ve Plus ile ilgili iddialar %100 doğru diyebiliriz. Bir çok kullanıcı iPhone 7 modelleriyle beraber kulaklık girişinin kalkacağından bahsetmişti. Bu sızıntılar doğrulandı. Apple iPhone 7 ve iPhone 7 plus’da kulaklık girişi bulunmuyor.

kulakli%cc%87k-2 kulaklik

Daha öncesinde earpods adı altında karşımıza çıkan kulaklıklar isim değiştirdi. Artık airpods adı altında yeni kulaklıklar tanıtılmış oldu. Dahili mikrofona sahip olan kulaklıklar, ses kalitesi ve tasarım anlamında oldukça iyi.

Her iki cihaz da 1.5 metre su geçirmez özelliği ile karşımıza çıkacak.

iOS 10 işletim sistemi ile karşımıza çıkacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 plus aynı zamanda  arka tarafındaki yeniliklerden dolayı cam gibi görünebiliyor. Jet Black adı altında satışa sunulan iki modelin fiyatları da bir hayli merak ediliyordu. iPhone 7 Türkiye fiyatı : 649 dolar’dan satışa çıkacak olan iPhone 7, iPhone 7 Plus Türkiye fiyatı ise 769 dolar  olarak karşımıza çıktı. Renk seçeneklerine göre fiyatın bulunduğu yeni cihazlar da artık 16 GB Depolama alanı yok. Apple Özellikle de Jet Black renk ile sektörde çığır açabilir.

iPhone yükseltme programı ile beraber Amerikanın dışında İngiltere ve Çin’de eski iPhone’ları vererek yeni iPhone’lara sahip olunabilecek. 16 Eylül itibariyle bahsetmiş olduğumuz ülkeler de satışa çıkacak. Ve daha sonrasında da tüm dünya genelinde satışa çıkacak. Değişim programı Türkiye’de de kısa zaman sonra satışa çıkacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.