Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 7 Kullanıcı Yorumları

iPhone 7 Kullanıcı Yorumları

PAYLAŞ
iPhone 7 Kullanıcı Yorumları

Apple’ın en yeni akıllı telefon modeli iPhone 7 Kullanıcı yorumları neler söylüyor? Cihazı satın alan kullanıcıların şikayetleri varmı? İşte tüm detaylar. 

Sosyal medya ve diğer kaynaklara baktığımız zaman bir çok kullanıcı Apple’ın yeni akıllı telefon modeline olumlu bakıyor. Özellikle de cihazı satın alanların yorumlarına baktığımız zaman iPhone 6 ve iPhone 6s modellerine kıyasla daha iyi olduğunu söyleyenler var. Titreşim motorunun daha iyi bir hale gelmesi, bataryasının daha uzun süre dayanması gibi konular da bir çok kullanıcı net ifadelerde bulunuyor.

Home butonunun değiştirilmesi ile beraber Taptic engine tarafından verilen hissiyat bir hayli övülmüş durumda. Titreşim motorunun değişmesi ve iOS 10 ile beraber bazı uyarılar artık titreşimle verilebiliyor. Örneğin uygulama sayfalarına geçiş yaparken diğer sayfada uygulamalar yoksa titreşim ile bildiriyor.

iPhone 7 Kullanıcı Yorumları

iPhone 7 Kullanıcı yorumları baz aldığımız zaman işlemciye aşırı yük bindirildiğinde ufak bir ses çıktığını söyleyenler var. Ancak insan kulağı bu sesi çok zor duyabildiği için sorun teşkil etmiyor. Kısaca iPhone 6s kullananlar bile iPhone 7 modeline geçiş yapabilir.

Kamera iyileştirmesi, batarya performansı, işlemci hızı baz alınırsa bir önceki modellere göre daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. iPhone 7 kullanıcı yorumları bakıldığı zaman aslında şikayetlerin bir çoğu kullanıcı kaynaklı. iPhone 7 satın alan kullanıcıların en çok yakındığı konulardan birisi tabii ki fiyat. Ancak Apple’ın bu zamana kadar ki fiyat politikasına baktığımız zaman alışık olduğumuzu söyleyebiliriz.

Kullanıcıların başlangıçta en çok yakındığı konulardan bir tanesi ise şarj girişi ile kulaklık girişinin aynı yerde olması. iPhone 7’de 3.5mm kulaklık girişinin kalkması sonrasında bir çok tartışma yapılmıştı. Ancak cihazın çıkması sonrasında Apple’ın 3.5mm kulaklık aparatını da kutu da vermesi, kullanıcıların yüzünü güldürdü. Tek sorun, şarj edilirken aynı anda kulaklık ile müzik dinleyememekti. Bununla ilgili aparatlarda satışa çıktı.

iphone-7-kullanici-yorumlari

İnternette kullanıcılar tarafından iPhone 7 patladı, iPhone 7 alev aldı şeklinde haberler yayınlanıyor. Teknovi ekibi olarak bizler de bu durumları sizlerle paylaşıyoruz. Alev alan cihazlardan birisi, kullanıcının çok uzun bir süre cihazını araba da güneş altında bırakmasından kaynaklıymış. Cihaz henüz çok yeni olduğu için henüz bunların dışında net bir şey söylemek mümkün değil. Ayrıca kronik bir sorun mu, kullanıcı hatası mı bunları da ilerleyen zamanlar da hep beraber göreceğiz.

Samsung kullanıcılarının iPhone 7 tarafına geçmesi sonrasında Apple tarafında da bu tarz sorunlar meydana gelirse sektörde durumlar değişebilir. Şu an için resmi olarak açıklanan kronik bir sorun yer almadığı için, yorumların da olumlu olduğu söylemek mümkün. Ancak ilerleyen günler de bu durumu daha iyi anlayacağız.

iPhone 7 teknik özellikleri detaylı olarak bakmak isterseniz şuradaki haberimize, iPhone 7 olumlu ve olumsuz yanları için şuradaki haberimize tıklayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.