Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 7 Olumlu ve Olumsuz Yanları

iPhone 7 Olumlu ve Olumsuz Yanları

PAYLAŞ

Bir çok akıllı telefon kullanıcısı tarafından son zamanlarda sorulan iPhone 7 Olumlu ve Olumsuz Yanları Neler? iPhone 7 Alınır mı? sorularını cevaplıyoruz.

Son zamanların en çok konuşulan akıllı telefon modeli iPhone 7 hakkında her geçen gün yeni bir test ortaya çıkıyor. Bir çok akıllı telefon kullanıcısının merakla beklediği iPhone 7 Alınır mı sorusunun cevabını sizler ile beraber vermek üzere bu haberimizi yazmaya karar verdik. İlk olarak şunu belirtelim, bu haber de iPhone 7’ye dair olumlu ve olumsuz tüm yanlarını karşınıza çıkaracağız.

Apple iPhone 7 modeli ile beraber aslında oldukça iyi bir çıkış gerçekleştirdi. Samsung cephesinde yaşanan Note 7 krizi sonrasında Samsung kullanıcıları da iPhone 7 modeline doğru kaymaya başladı ki, bu da demek oluyor ki bu sene Apple diğer firmalara göre bir tık daha önde. Lakin Note 7 ve iPhone 7 modelini karşılaştırdığımız zaman ikisinin de aynı segmentte ve fiyat aralığında olduğunu söyleyebiliriz. Bu önemli noktayı da göz önünde bulundurduktan sonra şimdi gelin iPhone 7 Olumlu ve Olumsuz Yanları Neler? ve iPhone 7 Alınır mı sorularını detaylı olarak cevaplayalım.

iPhone 7 Olumlu ve Olumsuz Yanları Neler? iPhone 7 Alınır Mı?

Bu yılın en iddialı akıllı telefon modelinde her ne kadar son zamanlar da çıkan olumsuz haberler olsa da satışların iyi gittiği de bilinenler arasında. Cihazın teknik özelliklerine detaylı olarak bakmak isterseniz şuradaki haberimizi okuyabilirsiniz. Ancak yüzeysel karşılaştırdığımız zaman, iPhone 7 modelinin kasasında çok farklılık yok.

Kasa yapısı aynı. Ancak home butonunun taptic engine ile dokunmatik hissi vermesi oldukça iyi bir durum diyebiliriz. Eski modellerde home butonuna bastığımız zaman içe gömülürken iPhone 7 ile beraber sadece titreşim alabiliyoruz, buton içe gömülmüyor. Cihaz hakkında teknik detaylar için şuradaki haberimizi okuyabilirsiniz.

iPhone 7 Olumlu Yanları – iPhone 7 Avantajları

Önceki modellere kıyaslamaya devam edelim. iPhone 6 ve iPhone 6s modellerinde özellikle de kasa anlamında ciddi sorunlar vardı. iPhone 6’nın bükülme sorunu iPhone 6s modelleri ile iyileştirildi. Ancak 6s cihazlarda da bir süre sonra kasa da renk atması meydana geliyordu. Yeni seriler de bu durum çözüldü. iPhone 7 baktığımız zaman alaşımın farklılaştığı söyleniyor. Apple bu konuda resmi açıklama yapmasa da kasada da alaşım açısından farklılık olması, önemli bir detay. iPhone 7 Olumlu ve Olumsuz Yanları sıralamamızı devam ettirelim.

Cihazın kasasını incelemeye devam edelim. Kamera tarafında eski modellerde yer alan çıkıntı bu modelde daha da arttırılmış durumda. Lakin sensör geliştirilmiş, lens boyutu da arttırılmış. Apple’ın en büyük hatalarından bir tanesi iPhone 5 – 5s modellerindeki gibi bir kameraya bu cihazlarda yer vermemesi. Ancak bunun sebebi de tabii ki daha iyi bir kamera performansı sunması. Önceki modellere göre iPhone 7’nin kamerasının daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de düşük ışıkta gerçekten iyi performans sergilediği yapılan testlerden de  ortaya çıkmıştı.

Akıllı telefon modellerinden herhangi birini kullanıyorsanız, kendinizden veya etrafınızdan yaşananlara bakabilirsiniz. Akıllı telefonların en büyük problemlerinden bir tanesi de su geçirgen olmasıydı. Cihazlara su döküldüğünde büyük telaşla tekrardan çalıştırmaya çalışıyorduk. Son 5 yıldır büyük firmaların suya dayanıklı akıllı telefon üretmesine karşılık Apple’da bu furyaya katıldı. iPhone 7 modeli suya karşı dayanıklılık sağlıyor. Havuz testleri, duş testleri hatta denize girme testleri bile yapıldı. Bu anlamda, cihazı kullanırken suya dayanıklı olsun, ilerde sorun olmasın diyorsanız bu model tam size göre.

İşlemci performansı ile iPhone 7 oldukça çok konuşulmuştu. Apple’ın en son çıkardığı işlemcisi Apple A10 Fusion işlemci ile beraber sektördeki en üst segmentteki cihazlara göre bile daha iyi bir işlemcisi olduğunu söyleyebiliriz. Apple’ın kendi işletim sistemi olması avantajından faydalanarak A10 işlemcisini çıkarması, bu cihazı üstün özellikli yapıyor. Sektördeki diğer modellere göre daha iyi işlemcisinin olması ve iOS işletim sistemine sahip olması da bu cihazın en büyük avantajlarından bir tanesi.

iPhone 7 Olumsuz Yanları – iPhone 7 Dezavantajları

Cihazın işlemcisi yüksek hızlara ulaştığı için, bu hızlara ulaştığı zaman cihazdan sesler çıkabiliyor. İnternette iPhone 7 yılan sesi çıkarıyor şeklinde haberler çıkmıştı. Aslında bu işlemciye göre bu tarz seslerin çıkması normal. Daha öncesinde bir çok modelde bu sesin yer aldığını sizlere söylemiştik. iPhone 7 ile beraber A10 işlemcisi yüksek hızlara çıktığı için diğer akıllı telefon modellerine göre daha duyulabilir bir ses karşımıza çıkmış.

Kulağınıza yakınlaştırdığınız zaman duyabileceğiniz bir ses internette bir çok haber sitesi tarafından yılan sesi olarak tabir edildiği için bu konuda endileşenen kullanıcılar da oldu. Eğer kulağınız çok hassassa bu bir dezavantaj.

iPhone 7’ye kulağınızı dayadığınızda ufak ufak duyulabilen (sadece işlemci çok hızlı çalıştığında) bu sesi takıntı haline getirecekseniz, satın almanızı tavsiye etmiyoruz. Çok fazla oyun oynayan, çalışan uygulamaları kapatmayan birisi iseniz, bu durumdan rahatsız olabilirsiniz. Lakin işlemciye aşırı yük bindirildiğinde bu sesi duymak kaçınılmaz bir son.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.