Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 7 Özellikleri ve Fiyatı Hakkında Her şey!

iPhone 7 Özellikleri ve Fiyatı Hakkında Her şey!

PAYLAŞ
iPhone 7 Özellikleri ve Fiyatı

Bu yılın en merak edilen akıllı telefon modeli iPhone 7 Özellikleri ve Fiyatı Hakkında Her şey hakkında her şey sizler için derlediğimiz haberimizde!

Eylül ayına girmemiz ile beraber bir çok teknoloji şirketi yeni cihazlarıyla karşımıza çıkmaya başladı. Geçtiğimiz günler de LG tarafından akıllı cihazlar arasına katılan LG Akıllı buzdolabını sizlerle paylaşmıştık. Daha sonrasında ise IFA 2016’da tanıtılan Lenovo P2’yi tüm detayları ile şuradaki haberimizde sizlere sunduk.

Lenovo ve LG cephesinden gelen haberler sonrasında iPhone 7 ile ilgili de bir çok haber gelmeye başladı. iPhone 7’nin resmi tanıtım günü yayınlandı. Apple bu sene yeni cihazını 7 Eylül Çarşamba TSİ 20:00’da tanıtacak. Böylelikle Apple’ın popüler akıllı telefonu da rakiplerine meydan okumak için akıllı telefon piyasasında yer alacak. iPhone 7 Özellikleri ve Fiyatı hakkında tüm bildiklerimizi, tüm sızıntıları sizler için derledik.

iPhone 7 Özellikleri ve Fiyatı Hakkında Her şey!

Apple iPhone 7 Alınır Mı? sorusunun cevabını da ilerleyen zamanlarda sizler için cevaplayacağız. İlk olarak herkesin merak ettiği konulardan birisi olan iPhone 7 Özellikleri ve Fiyatı konusuna gelelim. Bu sene için merakla beklenen cihaz, 7 Eylül’de tanıtılacak. Ancak resmi olarak tanıtılmasa da cihaza dair detaylar karşımıza çıktı.

iPhone 6s modellerinden sonra iPhone 7’de tasarımsal anlamda büyük değişikler karşımıza çıkmayacak. Yani bu sene tasarım anlamında Apple’dan çok büyük bir şey beklememek gerekir. Ancak özellik ve arayüz açısından Apple kullanıcılarını dinliyor. Sektördeki rakiplerinin çift kamera ve daha fazla RAM ile karşısına çıkması sonrasında Apple’da sektöre ayak uydurmayı amaçlıyor. Sektörün önde gelen liderlerine uymayı amaçlayan Apple bu doğrultu da adımlar atıyor.

iPhone 7 Özellikleri

Yeni iPhone modeli çıkmadan önce bir çok söylenti karşımıza çıkmıştı. Tanıtımına sadece 3 gün kalan yeni iPhone modelinin özellikleri ise neredeyse belli diyebiliriz. iPhone 7 özellikleri nasıl olacak? sorusuna cevap arayacak olursak  ilk olarak ekran’dan başlamamız ve detaya yer vermemiz gerekiyor.

iPhone 7 2

Ekran olarak bir önceki model olan iPhone 6s modellerinde karşımıza çıkan ekranın aynısı iPhone 7’lerde bulunacak. 2 farklı model karşımıza çıkacağı için ekran boyutları da buna göre değişecek. iPhone 6s ve iPhone 6s plus’ın ekran boyutu ve ekran çözünürlüğü değişiklik göstermeden iPhone 7 modellerinde yer alacak.

3D Touch Özellikli Home Butonu!

iPhone 6s ile beraber gelen 3D Touch yani basınca duyarlı ekran iPhone 7 modellerinde de karşımıza çıkacak. Ayrıca iPhone 6s’lerde olmayan 3D Touch özellikli home butonu da iPhone 7’lerde gelebilir. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, Apple’ın akıllı saati Apple watch gibi IPX7 sertifikasına sahip olacak. Böylelikle yeni nesil iPhone’lar 1 metre derinliğe yarım saate kadar dayanıklı olabilecek. Bir çok kullanıcının korkusu, cihaza su değmesi de böylelikle önlenmiş olacak. iPhone 7 Özellikleri bunlarla da sınırlı değil. Her seferinde daha hızlı işlemci ve ram ile karşımıza çıkan Apple istikrarı bozmayacak.

iPhone 7 Plus Özellikleri!

iPhone 7’de 2GB Ram bulunduracak olan firma iPhone 7 Plus’da ise 3GB Ram’e yer verecek. İşlemci olarak Apple A10 işlemci karşımıza çıkacak. 2.4 Ghz hızına kadar ulaşabilecek olan işlemci, yeni iOS sürümü ile tam uyumlu çalışacak. Böylelikle cihazımızda herhangi bir donma vs. sorunu en aza indirilmiş olacak. iPhone 7’den sonra merak edilen diğer model iPhone 7 Plus Özellikleri’de kesinleşti diyebiliriz.

iphone 7 3

iPhone 7 Plus’da çift kamera bulunacak. iPhone 7’de ise daha fazla katmana sahip bir lens kullanılacak. iPhone 7 Plus’da 12 Megapiksel çözünürlüğe sahip 6 katmanlı lens bulunacak. Çift kamera bulunduracak olan cihaz alan derinliği konusunda profesyonel bir deneyim yaşatacak. 12 Megapiksel + 12 Megapiksel 2 kameranın bulunacağı cihazın 1. kamerasında 6, diğer kamerasında ise 5 katman bulunacak. Henüz kesinliği bilinmese de Sony üretimi sensörlerin yer alacak olması kamerayı daha da üstün kılıyor.

iPhone 7 Türkiye Fiyatı Ne Olacak?

Cihazların özelliklerinden bahsettik. Merakla beklenen soruları cevapladık. iPhone 7 Türkiye Fiyatı Ne Olacak? sorusunun cevabı da artık kesinleşti gibi bir şey. Lakin daha öncesinde Vatan Bilgisayar’da yer alan bir ilanda iPhopne 7 çıkmadan piyasa fiyatı eklendi.

iPhone 7 ile iPhone 7 Plus arasında büyük bir farklılık var o da ram ve kamera. Bu ikisi fiyata da yansıyacak. Plus modelini almak istediğiniz de 4500’den fazlasını gözden çıkarmanız gerekecek. Ama ben iPhone 7 alırım çift kamera gerek yok derseniz de 2 GB Ram bulunan iPhone 7 modelini 3.500-3.900 TL arasında bir fiyatla satın alabilirsiniz.

iPhone 7 Özellikleri ve Fiyatı Hakkında Herşey!

iPhone 7 modellerinin tanıtımına yaklaşık 3 gün kaldı. Bu yüzden fiyat konusu da yavaş yavaş netleşiyor. Ülkemizde KDV oranlarının yüksek olması fiyatı olumsuz yönde etkileyecek. Apple bu sefer daha yüksek fiyatlı cihazlarla karşımıza çıkacağı için, muhtemelen iPhone 6 ve iPhone 6s gibi bir önceki modellerin fiyatlarında herhangi bir düşüş yaşanmayacak. Bu yüzden yeni nesil cihaz çıksın ben bir önceki modeli alırım gibi düşüncelere girmek yanlış olur.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin özellikleri ve fiyatını sunduğumuz haberimiz cihazlar tanıtıldıktan sonra düzenlenecektir. Şu anda kesin gözüyle bakılan bu özellik ve detaylara yeni bilgiler eklendiğinde buradan duyuracağız. Takipte kalın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.