Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 7 Plus Olumlu ve Olumsuz Yanları Neler?

iPhone 7 Plus Olumlu ve Olumsuz Yanları Neler?

PAYLAŞ
iPhone 7 Plus Olumlu ve Olumsuz Yanları Neler?

Apple’ın en yeni akıllı telefon modellerinden olan iPhone 7 Plus Olumlu ve Olumsuz Yanları Neler? iPhone 7 Plus Alınır mı? sorularını cevaplıyoruz.

Bu zamana kadar Apple’ın karşımıza çıkardığı bir çok cihazı alırken, ne gibi farklılıkları var, olumlu, olumsuz yanları neler gibi soruları sizler için cevapladık. Apple’ın bu yıl karşımıza çıkardığı 2 modelden iPhone 7 Plus hakkında bu haberimizde iPhone 7 Plus olumlu ve Olumsuz yanları cevaplayacağız. Biliyorsunuz ki Apple bu cihazları tanıtırken önemli noktalara değindi. Cihazların özelliklerinden bahsetti. Ancak kullanım testleri yapıldıktan sonra, kullanıcılardan gelen yorumlardan sonra tekrar değerlendirmekte fayda var.

iPhone 7 Plus’a baktığımız zaman sektördeki en iyi akıllı telefon modellerinden bir tanesi. Özellikle de fotoğrafçılığa merakınız var ise ve telefon fotoğrafçılığına güveniniz tam ise, bu cihaz size göre. Tabii fiyatını da hesaba katmanız gerekiyor. Şimdi gelin, cihazın teknik özelliklerinden yola çıkarak iPhone 7 Plus Olumlu ve Olumsuz yanları neler bakalım.

iPhone 7 Plus Olumlu ve Olumsuz Yanları Neler? 

Yılın en iddialı akıllı telefon modellerinden birisi olduğu şüphesiz. Bu anlamda iPhone 7 ile arasında bazı farklılıklar dışında çok ciddi farklılıklar yok. Ancak olumlu yanları ve olumsuz yanları da var tabii ki. Cihazı satın aldığınız zaman bir kullanıcı olarak nelerle karşılaşacaksınız, memnuniyetiniz ne derecede olacak, önemli olan bu.

Apple iPhone 6 modelleriyle karşımıza çıkardığı tasarımını devam ettiriyor. iPhone 7 Plus’da iPhone 6 Plus – iPhone 6s Plus gibi aynı yapıya sahip. Kasanın malzeme kalitesi 6s’le aynı. Ancak alaşım farklılaşmış ve suya dayanıklı olması adına kasanın iç kısımlarına bazı eklemeler yapılmış. Bu duruma dikkat etmekte fayda var. Home tuşunun eskiye nazaran içe gömük olmaması büyük bir avantaj. Özellikle de iPhone 6 modellerinde home tuşu arızaları bir hayli fazlaydı. Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile bu durumu bitirmek istiyor.

iPhone 7 Plus Olumlu Yanları – iPhone 7 Plus Avantajları

Apple’ın akıllı telefon modellerinde farklı bir tasarım karşımıza çıkmamasına rağmen Apple kasaya bazı farklılıklar katmış durumda. Kasa yapısında dış görünüş anlamında bir farklılık yok. Ancak suya dayanıklı bir kasa için farklı bir alaşım kullanılmış. iPhone 6 plus modellerinde karşımıza çıkan bükülme sorunu bu cihazda son bulmuş durumda. Her ne kadar iPhone 6s Plus’da da alaşım farklılaştırılmış olsa da, iPhone 7 Plus, bu anlamda daha sağlam diyebiliriz. Yapılan testlere göre bükülme testinde bir önceki modeli geride bırakıyor.

Kasa konusunda çok fazla söylenecek şeyler yok. Ancak gelelim kamera konusunda. Apple bu cihazı tanıtırken iPhone 7 Plus Olumlu yanları arasına girecek bir özelliğe değindi. iPhone 7 Plus’ın çift kameraya sahip olması. Çift kameraya sahip olan bu cihaz, bir çok akıllı telefona göre daha üst düzey fotoğraflar çekebiliyor. Fotoğraf testlerine baktığımız zaman yazılım ile daha da iyileştirilen kamera, telefon fotoğrafçılığının geldiği noktaları gösteriyor.

iPhone 7 Plus’ın Kamerası Oldukça iyi!

Fotoğraf çekmeyi seviyor ve çift kameralı cihazlarla daha iyi fotoğraflar çekmek istiyorsanız Apple iPhone 7 Plus beklentilerinizi karşılayacak. DSLR makineler de portre modu özelliğini duymuşsunuzdur. Fotoğraf çekerken ön plandaki kişi, nesne net görünürken arkası blurlanır. Arkası bulanıklaştığı için de daha da ön plana çıkar. iPhone 7 Plus iOS 10.1 güncellemesi ile beraber portre modu özelliğine kavuştu ve bu özellik es geçilemeyecek kadar güzel çalışıyor.

iphone-7-plus-kamera

Akıllı telefon modellerinin en büyük sorunlarından bir tanesi, su geçirme durumuydu. Son 3 senedir çıkan bir çok akıllı telefon su geçirmez, suya dayanıklı, toza dayanıklı olarak tanıtıldı. Ancak Apple bir süredir sessizdi ki, iPhone 7/ 7 plus modelleri ile beraber bu sessizlik bozuldu. iPhone 7 Plus modeli suya dayanıklı kasasından dolayı, bir çok su geçirmezlik testinden başarıyla geçti. Ayrıca cihaza yapılan “deniz” testlerine bakılırsa Apple kasayı gerçekten de özenerek yapmış ki, tatlı suyun yanı sıra tuzlu suya girdikten sonra da cihazın çalışmasında herhangi bir farklılık olmuyor. Arızalanma meydana gelmiyor.

Apple bu sene tanıttığı 2 akıllı telefon modeli, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’da A10 Fusion işlemciye yer verdi. Bu işlemci şu anda akıllı telefon piyasasında bulunan bir çok cihaza göre daha hızlı çalışıyor. iOS işletim sisteminin stabil olması aynı zamanda son güncellemeler ile beraber daha hızlı çalışması oldukça önemli. iPhone 7 Plus’ın özellikle 128 GB modeli oldukça hızlı çalışıyor. Bu da cihazın büyük avantajlarından bir tanesi diyebiliriz.

iPhone 7 Plus Olumsuz Yanları – iPhone 7 Plus Dezavantajları

iPhone 7 Plus olumlu yanları/özelliklerine baktık. Şimdi gelin bir de olumsuz yanlarına bakalım. Cihaz da iPhone 7’de olduğu gibi kulağımızla zor duyabileceğimiz bir işlemci sesi bulunuyor. Özellikle de oyun oynayıp, uygulamaları çalıştırıp kapatmadığınız zaman işlemciye aşırı yük bindirildiğinde, bu ses kulağınızı dayadığınızda duyulabiliyor. Bu tarz sorunlara çok takılan birisi iseniz, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri sizin için dezavantajlı durumunda olacaktır. Lakin A10 Fusion yüksek hızlara çalıştığı için bu sesi duymak mümkün.

gg

Büyük ekranlı olan bu cihaz bazı kullanıcılar tarafından oldukça önemli bir özellik taşırken bazı kullanıcılara göre fazla büyük. Apple bu cihazında 5.5 inç ekran boyutuna yer vermiş durumda. 188 gram ağırlığında ki bu cihaz, 6.23 inç – 3.07 inç boyutlara sahip. Küçük ekran sevenler için iPhone 7 Plus büyük gelebilir.

Ekran tarafında Retina HD ekran karşımıza çıkıyor. IPS teknolojisinin de yer aldığı ekran 401 ppi yoğunluğunda 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip. Cihazın pil ömrü iPhone 6s plus’a göre 1 saat daha uzun. Ancak ekran büyük olduğu için, oyun oynadığınız da şarjınız çabuk bitebilir. Bu durumda çok fazla oyun oynuyorsanız iPhone 7 Plus’ınız yarım gün dayanmayacaktır. Gerçi Apple’ın bir çok modelinde bu durum mevcut. Ancak yine de hatırlatmakta fayda var diye düşünüyoruz.

Renk seçeneği olarak Simsiyah yani Jet black modelini sevdiyseniz en düşük depolama 128 GB olarak sunulmuş. Eğer bütçeniz kısıtlı ise ve Jet Black modelini istiyorsanız, 128 GB depolama alanına sahip cihaza, 4.199 TL ödemeniz gerekecek. iPhone 7 Plus modelinde 32 GB olmaması oldukça büyük bir dezavantaj. Depolama alanını çok kullanmayan bir kullanıcı Jet Black renkli modeli almak için, ekstra ücret ödemiş gibi oluyor.

iPhone 7 Plus Şarjdayken Kulaklıkla Müzik Dinlemek!

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde 3.5mm kulaklık girişi yok. Şarjını çabuk bitiren ve aynı zamanda müzik vazgeçilmezi olan birisi iseniz, alışmanız zaman alabilir. Veya ek bir kablo satın almanız gerekebilir.

7-plus-kutu

Lakin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde kulaklık ve şarj girişi aynı yer olduğu için cihazı şarja takarken müzik dinleyemiyorsunuz. Apple sadece lightning girişinin 3.5mm kulaklık girişine dönüştüren adaptörü kutu ile beraber sunuyor. Şarj girişi + Kulaklık girişi olsun derseniz, dönüştürücü kablo satın almanız gerekmekte.

Son olarak iPhone 7 Plus olumsuz yanları baktığımız zaman fiyat önemli bir faktör. iPhone 7 Plus’ın 32 GB depolama alanına sahip Gümüş, Altın, Roze Altın ve Siyah renklerinden birisini satın almak isterseniz 3.799 TL ödemeniz gerekiyor. Cihaz her ne kadar özellikleri ile dikkat çekse de fiyat – performans segmentinde görmemek gerekiyor. Aksi halde yurt dışına göre cihazın ülkemiz de oldukça pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

iPhone 7 Olumlu ve olumsuz yanları haberimizi şuradaki bağlantıdan okuyabilirsiniz. Bu haberimizde iPhone 7 Plus Olumlu ve Olumsuz Yanları neler? sorusunu detaylı olarak yanıtladık. Umarız iyi bir rehber olmuştur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.