Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 7 Resmi Görüntüleri Yayınlandı!

iPhone 7 Resmi Görüntüleri Yayınlandı!

PAYLAŞ

Akıllı telefon firmaları yeni amiral gemilerini piyasaya çıkarırken, Apple sessizliğini hala koruyordu. Ancak iPhone 7 Resmi Görüntüleri Yayınlandı!

Apple’ın bu yıl için merak edilen akıllı telefon modeli iPhone 7 hakkında her geçen gün yeni bir iddia karşımıza çıkıyordu. Biliyorsunuz ki, en sonunda Çin’in popüler paylaşım sitelerinin birisinde, iPhone 7’e ait olduğu söylenen bir görsel yayınlanmıştı. Görüntülerde ki iPhone 7 değil! şeklinde bir çok haber ortaya atılsa da, Apple’ın yeni akıllı telefonu tanıtılmasına yaklaştıkça yeni sızıntılar da karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Son olarak GSMArena’da yer alan bir habere göre, Apple’ın popüler kılıf üreticilerinden birisine gönderilen Basın görüntüleri sızdırıldı. Daha sonrasında ise internet sitesinde iPhone 7 Resmi Görüntüleri Yayınlandı. Haber de bahsi geçen kılıf şirketi, oldukça bilindik ve sağlam bir kaynak olduğu için de iPhone 7’nin yayınlanan görsellerdeki ile aynı olacağı konusunda da en ufak bir şüphe bulunmuyor.

iPhone 7 Resmi Görüntüleri Yayınlandı!

Güvenilir kılıf üreticisinden elde edilen görsellere göre iPhone 7’de kulaklık girişi kalkacak ve yerine yeni bir hoparlör ızgarası gelecek. Böylelikle iPhone 7 çift hoparlör ile gelecek. Sızdırılan görsellere genel itibari ile baktığımızda şu anda sadece 3 fotoğraf var. Fotoğraftan yola çıkarsak yeni bir iPhone rengi muhtemelen gelmeyecek. Ayrıca anten çizgileri artık üst ve alt taraflarda yer alacak. Bu konuda Apple neden böyle bir karar aldı bilinmez. Ancak anten çizgileri fazlasıyla göze batar olsa da, tasarımsal yeniliğin her zaman iyi olduğunu da söyleyebiliriz.

iphone 7 basın
Yayınlanan görseller GSMArena tarafından yayınlandı ve iPhone 7 tasarımları olduğu söyleniyor.

Renk seçenekleri olarak bir önceki iPhone modelinde olduğu gibi toplam 4 farklı renk bulunacak. Gümüş, Rose Altın, Uzay Grisi ve Altın renk seçenekleri karşımıza çıkacak. Apple, iPhone 5 ve 5s cihazlarda kullandığı iki hoparlör ızgarasına da bu cihazda yer verecek. 3.5mm kulaklık girişinin olmaması, Apple açısından ilk yıllarda sıkıntı yaratabilir. Ancak Apple’ın aksesuar desteğinin oldukça iyi olduğunu biliyoruz. Bu yüzden eğer ki cihaz kulaklık girişi olmadan sadece lightning girişi ile bu sağlanırsa, Apple’ın kulaklıkların yayılması için sağlam yatırımlar yapması gerekecek.

iPhone SE cihazı ile eski model iPhone 5-5s tasarımına dönen Apple, çift hoparlör ızgarası ile kullanıcıların karşısına çıkarsa ki görsellerden anlaşıldığı gibi bu şekilde bir tasarım karşımıza çıkacak, Apple muhtemelen bir önceki modellerinin istatistiklerini detaylı olarak inceliyor ve buna göre bazı değişiklikler yapıyor. 4 inç ekran boyutunun oldukça fazla satılması sonrasında, iPhone SE’yi satışa sunan firma, şimdi de çift hoparlör ızgarasına sahip, kulaklık girişi olmayan bir iPhone getirmeyi düşünüyor olabilir.

iphone 7 resmi görüntüleri yayınlandı

Beats firmasını satın alan Apple’ın çift hoparlör getirip, kulaklık girişini de lightning’de yapması, akıllara Beats destekli hoparlörler mi geliyor? şeklinde soruları da getiriyor. Bu soruların hepsinin cevabını Apple’ın Eylül ayında düzenlemesi beklenen etkinlikte cevaplayacağını düşünüyorum. Bakalım, ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.