Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 7 Su Geçirmezlik Testi! iPhone 7 Su Geçiriyor mu?

iPhone 7 Su Geçirmezlik Testi! iPhone 7 Su Geçiriyor mu?

PAYLAŞ
iPhone 7 Su Geçirmezlik Testi

Bu yılın en iddialı akıllı telefon modellerinden iPhone 7 Su Geçirmezlik Testi ile karşımıza çıktı. iPhone 7 su geçiriyor mu? gelin testlere bakalım.

Apple’ın geçtiğimiz gün görkemli bir tanıtımla karşımıza çıkardığı iPhone 7’nin testlerine başlanıldı. Daha öncesinde dayanıklılık testleri ile sınanan bu yılın en iddialı akıllı telefon modeli şimdide su testinde. iPhone 7 Su Geçirmezlik Testi ile karşımıza çıkan EverythingApplePro youtube kanalı, yeni cihazlara yapmadığını bırakmadı. iPhone 7 hakkında bir çok tartışma karşımıza çıkmıştı aslında. Bu tartışmalara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor.

Bu tartışmalardan en bilineni ise iPhone 7 su geçirmezlik testi ‘nden geçer mi? geçmez mi sorusuydu. Apple 2. nesil Apple Watch ile kullanıcılarına su 50 metre su geçirmez özelliklikli olduğunu söylemişti. Durum böyle olunca aynı gün yayınlanan iPhone 7 su geçirmez olup olmadığı da merak konusu oldu.

iPhone 7 Su Geçirmezlik Testi! iPhone 7 Su Geçiriyor mu?

EverythingApplePro tarafından yapılan test 1 metrelik cam boruda geçiyor. Cam boruya atılan iPhone 7 ve Samsung Galaxy S7 su geçirmez testinde başarılı oldu mu? sorusunun cevabının yer aldığı video da iPhone 7 hareketli tatlı su da 40 dakika bekletiliyor. Suyun hareketli olabilmesi adına belli periyotlar dahilinde cam boruya su takviyesi yapılıyor.

Bu testten başarılı olan cihaz daha sonrasında ise tuzlu su yani deniz suyunda test ediliyor. Tatlı suyun yanı sıra deniz de su geçirmezlik testinin yapılması ile beraber başarılı olundu mu? iPhone 7 su geçirmezlik testi ‘ni aşağıdaki test aracılığıyla izleyelim;


Apple’ın yeni akıllı telefon modelinin daha bir çok test ile karşımıza çıkacağı bilinenler arasında. Merak ettiğimiz soruların bu tarz testler aracılığıyla yanıtlanması ayrı bir güzellik olurken, Apple bu sefer gerçekten de kullanıcılardan gelen talepleri değerlendirmiş diyebilmekte mümkün. Hem kamera, hem su geçirmezlik, hem de performans açısından bu senenin en iddialı cihazı hakkında şimdilik söylenenler bunlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.