Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 7’de 3.5mm Kulaklık Girişi Göründü!

iPhone 7’de 3.5mm Kulaklık Girişi Göründü!

PAYLAŞ

Yılın merakla beklenen yeni Apple cihazı : iPhone 7’de 3.5mm Kulaklık Girişi Göründü! Çin menşeili bir siteye göre, iPhone 7’de kulaklık girişi yer alacak.

iPhone 7’de 3.5mm Kulaklık Girişi Göründü! iPhone 7’nin 3.5mm kulaklık girişi ile geleceği iddiaları şu günlerde artmaya başladı. Apple’ın yeni amiral gemisi model telefonundakulaklık girişini kaldıracağı söyleniyordu.  Fakat gelen söylentiler ve son zamanlarda yayılan haberler kulaklık girişinin 3.5mm olacağını doğruluyor. Bu konuda iPhone 7 hakkında gelen bilgiler, ortaya atılan gerçeği yansıtmayan iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Herkesin bildiği üzere Apple şirketi, yeni model telefonunda 3.5mm kulaklık girişiti tamamen telefondan kaldırarak, Lightning isminde bir porta yer vererek yeni bir tasarım kazandıracaktı. Lakin şu zamanlarda ortaya atılan iddialar bunu yalanlar oldu.

Bilindiği üzere Apple şirketi, iPhone model telefonlarını Çin’de üretiyor. Yani üretim için bölge olarak Çin’i seçmiş durumda. Yeni bir fotoğraf ise Çin’den geldi. Paylaşılan fotoğraflada yeni model telefonun yani iPhone 7’nin devreleri yer alıyor. Bu devrelere baktığımızda gayet net br şekilde ortada olan kulaklık girişinin 3.5mm olduğu aşikar. Yine de  bu kulaklık girişinin yer alıp almayacağı sorusunun cevabı netlik kazanmış değil.

iPhone 7’de 3.5mm Kulaklık Girişi

Apple’ın asıl amacı kulaklık girişini tamamen ortadan kaldırarak, iPhone 7’nin suya tam derece dayanıklı olmasını ve taasarım anlamında da yeni bir çağ başlatmak istemesiydi. Bir diğeri ise yeni nesil amiral gemisinin çok ince bir şekilde kullanıcılarının karşısına çıkmasıydı. Şu ana kadar gelen iddialar, paylaşımlar, yorumlar ve sızıntılar bunu doğrular niteliktelerdi, fakat bugün gelen son bilgiler ile birlikte bunun aksi olduğunu söyleyebiliriz.

Sabahki iPhone 7 bataryası haberinde de dediğimiz gibi kulaklık girişini tamamen kaldırarak bataryayı arttırmayı planlayan Apple, bunun yerine Lightning port kullanmak istiyor. Kullanıcılarda zaten bataryanın arttırılmasını çok istiyordu.

Tüm söylentiler bu şekilde. Ancak kulaklık girişinin olup olmayacağı henüz netlik kazanmadı. Bu konu hakkında tam doğru bir açıklama ne zaman gelir merak konusu. Hep beraber ilerleyen günler de detayları göreceğimizi umut ediyorum..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.