Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 7’de Ekran Çözünürlüğü Nasıl Olacak?

iPhone 7’de Ekran Çözünürlüğü Nasıl Olacak?

PAYLAŞ
iPhone 7'de Ekran Çözünürlüğü Nasıl Olacak?

Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 7 Modelleri hakkında merak edilen sorulardan: iPhone 7’de Ekran Çözünürlüğü Nasıl Olacak? sorusunu cevaplıyoruz.

Apple‘ın bu yıl için merakla beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli iPhone 7’ye dair zaman zaman iddialar ve paylaşımlar geliyor. Tanıtımlarına az bir zaman kalan iPhone 7 ve iPhone 7 plus ya da iPhone 7 Pro modellerine dair yeni bilgiler gelirken, kullanıcıların merak ettiği sorular da yavaş yavaş cevaplanmış oluyor.

Yeni çıkacak olan iPhone 7 modeline dair sızıntılar Çin’in popüler sosyal paylaşım sitesi Weibo’da yayınlandı. Daha öncesinde iPhone 6 modelleri ve iPhone SE modelleri hakkında paylaşımlar Weibo’da yapılmıştı. Burada yapılan paylaşımlar insanlar tarafından oldukça dikkat çekmiş, cihazlar tanıtıldığında birebir aynıları tanıtılmıştı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro modellerine dair ekran panellerinin yansıdığı görüntü de iPhone 7’nin ekran boyutunun 4.7″ olacağı söyleniyor.

iPhone 7

iPhone 7’de Ekran Çözünürlüğü Nasıl Olacak?

Sızıntılara bakıldığı zaman iPhone 7’de 4.7 inç ekran çözünürlüğüne sahip Full HD çözünürlükte LCD ekran kullanılacağını söyleyebiliriz. Standart olarak iPhone modellerini 4.7 ve 5.5″ olarak karşımıza çıkarak Apple, 1334 x 750px çözünürlüğünden de vazgeçmiyordu. iPhone 7 ile beraber ekran çözünürlüğünde büyük bir artış olabilir.

Apple müşterileri artık Apple’ın sektöre ayak uydurması tarafında. Bu yüzden iPhone 7 Plus modelinde de Full HD ekran yerine 2K çözünürlük karşımıza çıkabilir. Aynı zamanda Weibo’da yer alan bi diğer bilgi ise, Apple’a iPhone 7 için ekran tedariği yapan firma Japan Display Inc. olduğu yönünde. Daha öncesinde bu firmanın ismini duyduk. Ancak Apple’ın yenilikçi bir prensiple mi, yoksa bir önceki modeline yakın bir model mi çıkaracağı konusunda henüz kesin bilgiler veremiyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.