Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 8 Özellikleri ve Fiyatı

iPhone 8 Özellikleri ve Fiyatı

PAYLAŞ
iPhone 8 Özellikleri ve Fiyatı

Son zamanların en dikkat çeken Apple akıllı telefon modelleri arasında yer alan iPhone 8 nihayet tanıtıldı. iPhone 8 Özellikleri ve Fiyatı aşağıda yer alıyor.

Daha öncesinde tanıtılan akıllı telefon modellerine göre Bu zamana kadar karşımıza çıkan iPhone modellerine göre en güçlüsü olan iPhone 8, donanımsal özelliklerinin yanı sıra iOS 11 ile beraber de dikkatleri üzerine çekiyor.

Baktığımız zaman sektörde bir süredir yeni iPhone modelleri bekleniyordu. 2 model olarak karşımıza çıkan iPhone 8 ve iPhone 8 plus, akıllı telefon modelleri arasında en dikkat çekenler arasında yer alacak. Lakin iPhone 8 iki farklı model olarak karşımıza çıkacak.

iPhone 8 Özellikleri ve Fiyatı

Gümüş, Altın, Uzay grisi olmak üzere dikkat çekecek modeller, arka tarafıyla cam görünüme sahip olacak. 4.7″ ve 5.4″ ekrana sahip olacak iPhone 8 ve iPhone 8 plus bulunduğunuz ortama göre ekranın rengini değiştirebilecek. Ayrıca daha derin bass ile dikkat çekecek. iPhone 8 ve iPhone 8 plus özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

A11 Granic İşlemci: İşlemci bir önceki modele göre çok daha hızlı. Daha önceki modellerde ısınma sorunu olduğu söylenen işlemci yerine optimize edilmiş işlemci karşımıza çıkıyor.

iPhone 8 Kamera Detayları!

12 MP kameraya sahip olan iPhone 8’in yanı sıra, iPhone 8 Plus’da ise 12 MP çift kamera karşımıza çıkıyor. Fotoğraflarda renk düzenine göre çekim yapılabilirken, ayrıca daha detaycı fotoğraflar çekmek mümkün olabilecek. Renk detaylarının yanı sıra alan derinliğinin de yansıtılması ile fotoğraflar daha gerçekçi görünüme sahip olacak. iPhone 8 portre modunda fotoğraflar çekerken, iPhone 8 plus ile beraber daha keskin renklere sahip fotoğraflar çekebileceksiniz.

Portre modunda fotoğraf çektiğinizde ön planda tutulan kişinin arkaplanı tamamen ayrılabiliyor. Böylelikle arkaplan renkleri tamamen değiştirilebiliyor. Örneğin arkanızda nesneler varsa bile arkanız tamamen siyah yapılabiliyor. Ayrıca arkaya ve önplanda tutulan kişiye bir takım efektler yapılabilecek & düzenlenebilecek. Ekstra düzenlemeler yapılmadan iPhone 8 & 8 Plus’da bir çok düzenleme yapabileceğiz.

4K 60fps videolar çekilebilecek kamerada 1080p ile 240fps videolar çekilebilecek. Şu ana kadar karşımıza çıkan en iyi kameraya sahip akıllı telefon demek mümkün.

iPhone 8 ve Arttırılmış Gerçeklik (AR)

iPhone 8 modellerinde AR oldukça önemli bir rol oynayacak. İşlemcinin daha güçlü olmasından dolayı A11 işlemci ile AR kullanılarak evinizde, sokakta bir takım nesneler veya canavarlar eklemek mümkün olacak. AR’yi tam anlamıyla kullanabileceksiniz.

AR kit kullanılarak çekilen videolarda, çektiğiniz görüntüye bağlı olarak bilgiler alabileceksiniz. Örneğin gökyüzünü çekerken yıldızlar hakkında bilgiler alabileceksiniz. Ayrıca çok oyunculu oyunları dahi AR ile beraber daha gerçekçi oynayabileceksiniz.

iPhone 8 Kablosuz Bağlantı Özellikleri

Bluetooth 5.0’a sahip olacak iphone 8 ile beraber daha güçlü kablosuz bağlantı sağlanmış olacak. Ayrıca kablosuz şarj olayı da yeni iPhone 8 modeli ile beraber karşımıza çıkacak. Son zamanların merakla beklenen özelliği diğer firmalardan sonra nihayet iPhone modellerine de geldi. Bluetooth 5.0 özelliği ile beraber daha hızlı veri aktarımı yapılacak.

iPhone 8 Özellikleri ve Fiyatı

iPhone 8 699 dolar’dan başlarken, iPhone 8 plus ise 799 dolar fiyat etiketi ile karşımıza çıkacak. Türkiye fiyatı henüz belli olmayan cihazın, Türkiye’de yurt dışı fiyatının 2 katına yakın olacağı söylenenler arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.