Ana sayfa Apple iPhone Android Dönüştüren Kılıf Satışa Çıktı!

iPhone Android Dönüştüren Kılıf Satışa Çıktı!

PAYLAŞ
iPhone Android Dönüştüren Kılıf Satışa Çıktı!

Kullanıcıların isteklerine karşılık 2 işletim sistemini ortak bir yerde buluşturan iPhone Android Dönüştüren Kılıf Satışa Çıktı! Detaylar haberimizde.

Bu zamana kadar satılan iphone kılıfları arasında ilginç olanları da vardı tabii ki. Ancak en ilginç olan kılıf hiç şüphesiz ki, çinli bir firma tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde satışa sunulan MESUIT isimli kılıf en ilginç olanı. iOS ve Android işletim sistemlerinin ayrı ayrı avantajları var. Bazı kullanıcılar android hayranlığını sürdürürken bazı kullanıcılar ise Apple’a özel iOS işletim sistemine hayranlığını sürdürüyor.

MESUIT isimli kılıf ise bu kullanıcıları ortak bir yerde birleştiriyor. Açık kaynak kodlu olan Android’i kendine göre düzenleyen çinli bir firma iPhone Android Dönüştüren Kılıf ile büyük bir ilgi topladı. Kılıf iPhone cihazınızı korurken aynı zamanda iOS işletim sisteminden Android’e dönmenizi de sağlıyor. Basit ama oldukça yaratıcı bir çalışma prensibine sahip olan bu kılıf, iPhone cihazlardaki Lightning portu üzerinden cihaza bağlanıyor. Cihaza bağlanması sonrasında ister Android, isterseniz de iOS arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

iPhone Android Dönüştüren Kılıf Özellikleri

Çalışma prensibi basit demiştik, MESUIT isimli kılıf aslında ekranı olmayan bir Android cihaz diyebiliriz. Kılıf için özel donanım kullanan firma, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6s plus için ürettiği MESUIT kılıfında MediaTek’in sekiz çekirdekli MT6753 işlemcisini kullanmış. Android geçişi oldukça hızlı olduğunu söyleyebiliriz.

İşlemcisinin yanında 1700 mAh ve 2.500 mAh opsiyonu bulunan kılıfta 2 GB Ram, Bluetooth 4.0 desteği, 802.11b/g/n WiFi ve 32/64/128 GB depolama seçenekleri bulunuyor. Kılıfla beraber Android 6.0 karşımıza çıkarken firmanın yazılım konusunda da destek verdiğini söyleyebiliriz. Oldukça ilgi çeken bu kılıfın mali boyutuna bakacak olursak, 4.7 inçlik modeli 150 dolar, iphone 6/6s plus için olan model ise 170 dolara şuradaki resmi internet sitesinde satışa sunuldu.

Şu anda 1.0 adı altında satışa sunulan kılıfın ilerleyen zamanlarda geliştirilerek daha da iyi olacağı konusunda hiç şüphemiz yok. Android’i seven ama iOS’dan vazgeçmeyenler için oldukça iyi bir kılıf. Şu anda Türkiye’ye satış olmadığını söyleyelim. Ancak eğer beklenen ilgi olursa Türkiye ve bir çok ülke de satışa çıkacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.