Ana sayfa Uygulama iPhone için Yenilik Dolu Whatsapp Güncellemesi

iPhone için Yenilik Dolu Whatsapp Güncellemesi

PAYLAŞ

Popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından olan iPhone için Yenilik Dolu Whatsapp Güncellemesi Yayınlandı ! Güncelleme ile birçok özellik geldi.

iPhone cihazlar için yapılan güncelleme de, Whatsapp 2.12.14 sürümüne yükseltildi, yanında da pek çok yeni özellik geldi. Bu zamana kadar yaptığı güncellemeler ile kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmaya çalışan Whatsapp, geçtiğimiz saatlerde iOS platformunda iPhone cihazlar için yeni güncellemesini yayınladı. Biliyorsunuz bu güncelleme öncesinde Android cihazlar için bir güncelleme yayınlanmış ve birçok yeni emoji karşımıza çıkmıştı. Aynı zamanda performans adı altında da bir takım iyileştirmeler yapılmıştı. Whatsapp, bugün iPhone cihazlar için bir güncelleme yayınladı ve beraberinde de bir çok
yenilik getirdi.

Anlık mesajlaşma servisi Whatsapp, yaptığı yeni güncellemeler ile beraber uygulamada kullanıcıların istediği yenilikleri getirmeye devam ediyor. Android’de yaptığı güncelleme ile uygulamada ciddi derecede iyileştirme yapan servis, iOS platformuna da bu yenilikleri getiriyor. Whatsapp’ın 2.12.14 sürüm numarası ile beraber medyaya yönelik iyileştirmeler gelmişti. iOS 9′un getirdiği video içi Zoom özelliği bu güncelleme ile beraber Whatsapp’daki medyalarda bulunan videolarda da kullanılacak.

iPhone için Yenilik Dolu Whatsapp Güncellemesi Neler Getiriyor ?

Medyalar artık daha düzenli : Yayınlanan güncelleme sonrasında medyalarda eskisi gibi bir arayüz değil, daha modern ve daha gelişmiş bir görüntüleme tasarımı geldi. Eskiden uygulama içerisinde medyalara bastığımız da karşımıza tüm fotoğraf, video vs. gelirken yeni güncelleme de Medya, Bağlantı ve Belge adı altında sıralanacak. Böylelikle medyalarda ki karmaşıklık da giderilmiş olacak.

Farklı Mecraları Kullanarak Medya Gönderme : Artık fotoğraf, video vs. gönderimi yaparken telefonunuza yüklü Google Drive, Dropbox veya One Drive uygulamalarından da seçim yapabilirsiniz. Bu uygulamalarda yer alan fotoğraf, video gibi medyaları artık Whatsapp da kolayca gönderebilirsiniz. “Fotoğraf ve Video” galerisine girdikten sonra başka bir uygulamadan seç’e dokunun, ardından göndereceğiniz medyayı seçin, daha sonrasında ise göndere basarak karşıdaki kişiye gönderin.

Düz Renkler / Sohbet Arkaplanı : Eskiden sohbet arkaplanlarına resimler ekleyebiliyor duk. Ancak karmaşık arkaplanlar mevcuttu. Ben klasiği severim, sade olsun düz olsun derseniz de bu güncelleme sonrasında Düz renkler seçeneği de Whatsapp’a eklenmiş durumda. Düz renkleri seçip sohbet arkaplanınıza ekleyebilirsiniz.

Yeni güncelleme sonrasında sadece Medya anlamında yenilikler getirilmedi. Ayrıca uygulama içerisinde birçok sorun da giderilmiş oldu. Özellikle iPhone 6 ve 6s’lerde yavaş olma sorunu bu güncelleme ile düzeltildi, uygulama daha stabil hale getirildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.