Ana sayfa Apple iPhone Kullananlara Yapabileceğiniz 5 Eşek Şakası

iPhone Kullananlara Yapabileceğiniz 5 Eşek Şakası

PAYLAŞ

Birçok kullanıcı, kullandığı cihazın ne özelliklere sahip olduğunu bilmeden kullanıyor. Durum böyle olunca da ortaya komik manzaralar çıkabiliyor. Bu haberimizde, Arkadaşlarınızı çılgına çevirecek 5 eşek şakasını derledik.

Apple kullanıcılarının sayısı her geçen gün artıyor. Ve her geçen günde Apple tarafında yenilikler getiriliyor. Bunun en büyük örneği, iOS 8’den iOS 9’a geçiş oldu. Her ne kadar birçok iPhone kullanıcısı bu geçişte, yenilikleri biliyorum dese de, aslında iPhone’da birçok gizli özellik belirdi. Bu yazımızda sizlerle beraber bu özelliklerden de yola çıkarak, arkadaşlarınızı, eşi dostu, çıldırtacak cinsten 5 eşek şakasından bahsedeceğiz. Şakaların sıralamasını sondan başa doğru yapıyoruz, ayrıca video şeklinde izlemek isteyen olursa da en alttan videosunu izleyebilir ;

5 – Renkleri Tersine Çevir & Cihazın Ekranını Gri Tonlu Yap :  iPhone kullanıcılarının neredeyse merak edipte hiç girmediği bir özellik. Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik sekmesi altından Gri Tonlu ve Renkleri Tersine çevir diyerek, ekrandaki yazıları, uygulama simgelerini yani herşeyi bu şekilde uyuz bir hale getirebilirsiniz.

4 – VoiceOver Açın, Arkadaşınızı Çıldırtın ! VoiceOver iPhone kullanıcılarının pek bilmediği bir özellik aslında. Görme Engelliler için yapılan bu özellik, pek gelişmiş olmasa da yine de kullanım açısından oldukça rahatlatıcı. Bilmeyen birisi için bu özellik gerçekten uyuz edici. VoiceOver’u da Erişebilirlikten açıp kapatabilirsiniz. Arkadaşınız bunun farkına varmaz ise, ortaya gerçekten de eğlenceli bir durum çıkacaktır. Çünkü VoiceOver’u aktif hale getirdiğiniz zaman, cihazınızı kullanmak gerçekten de zorlu olucak !

3 – Telefon Kamera Merceğini Kapatın, Fotoğraf Çekmesini Engelleyin. Telefon Kamerası Akıllı telefonların en kullanılan özelliğidir. Özellikle iPhone kamerasının çıkıntılı olmasından yararlanarak, kamera merceğinin boyutunca bir kağıt parçası yapıştırıyoruz. Böylelikle kamera beyaz bir sayfa şeklinde görünecek. Arkadaşınız bu esnada flaşı açıcak belkide cihazının sorunlu olduğunu sanacak. Ancak nafile !

2 – CrashSafari Sitesi, Apple telefonlar ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar için yapılmış bir site. Siteye girdiğiniz zaman, tarayıcınız çökücek. Bununla beraber cihazınız reset atıcak ! Siteyi henüz çözen olmadı. Ancak arkadaşınıza bu sitenin adresini, gizli bir şekilde atarsanız yani sitenin linkini kısaltıp yollarsanız, arkadaşınızın cihazı kendiliğinden reset atıcak ve böylelikle arkadaşınız ne olduğunu anlamadan şaşkına dönücek.

1 – Smiley ile Telefonu Yavaşlatın : Notlara Smiley Yazarak Cihazı Yavaşlatın : Daha önceden haberini yaptığımız bir hatadan ötürü, kullanıcılar Whatsappdan birbilerine yüksek sayıda Smiley gönderdiğinde cihazlarda donma ve buna bağlı olarak yeniden başlatma oluyordu. Bunu notlarda denedik ve başarılı olduk. Arkadaşınız telefonunu bir kenara bıraktığı zaman, cihazını elinize alın ve notlara giriş yapın. Notlara kopyala yapıştır yaparak 1.000’den fazla Smiley yaptığınız cihazın yavaşladığını hatta bi süre sonra resetlemeden kullanılamayacak hale geleceğini görüceksiniz.

Tüm bu eşek şakalarını madde madde yazdık. Ancak buna rağmen izlemek isteyenler olursa, detaylı bir şekilde video çektik ve sizlere anlattık. İşte iPhone kullananlara yapabileceğiniz ve iPhone Kullananları Çıldırtabilecek 5 Eşek Şakası Videosu ;

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.