Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone Nasıl Hızlandırılır? Animasyonları Komple Kapatın!

iPhone Nasıl Hızlandırılır? Animasyonları Komple Kapatın!

PAYLAŞ

iPhone cihazlarınızın hızları artık sizlere yavaş geliyorsa, bu haberimizde sizlere iPhone Nasıl Hızlandırılır? sorusunun cevabını veriyoruz.Detaylar haberimizde..

Geçtiğimiz yıllardan beri insanların aklında iPhone Nasıl Hızlandırılır? iPhone hızlandırma nasıl yapılır? gibi bazı sorular vardı. Geçtiğimiz aylarda bu konu ile ilgili bazı testler yapılmasının yanında, insanların en çok merak ettiği sorulardan iPhone Nasıl Hızlandırılır sorusuna nihayet cevap verildi. iPhone cihazlarınızı yavaşlatan en büyük etmenler cihazın animasyonlarıdır. iPhone arayüzünün daha güzel görünmesini sağlayan animasyon ve temalar, neredeyse hayatımızın her yerinde mevcut.

Fakat animasyonların hızları çoğu zaman kullanıcıların hoşuna gitmez.  Bu tip animasyonlar için animasyonun hızını ayarlayabileceğiniz veya kaldırabileceğiniz araçlar mevcut. Sizlerin de bildiğiniz gibi iPhone cihazları sistem olarak bir hayli sağlam bir yapıya sahip. Android cihaz geliştirici seçenekleri bölümünden animasyonlar ayarlanabiliyor. Fakat iOS platformunda sadece hareketi azalt seçeneği mevcut.

Malesef ki bu seçenek ile dahil animasyonlardan tamamen kurtulmanız mümkün değil di ancak iOS’da yer alan ufak bir açık ile animasyonlar komple kapalı bir şekilde cihazımızı kullanabiliyoruz. iOS 9.3 sürümü dahil bütün sürümlerde bulunan bu açık ile, animasyonlardan kurtularak sisteminizi jailbreak işlemi uygulamadan daha hızlı bir arayüze kazandırabilirsiniz.

iPhone cihaz

iPhone Cihazlarda Animasyonları Komple Kapatın! Peki Nasıl ?

iOS her ne kadar hızlı olsa da bazı zamanlarda özellikle Animasyonlardan dolayı oldukça fazla yavaşlayabiliyor. Ancak bunu kapatmakta mümkün. Hepimizin aklına gelen iOS animasyonları Nasıl Kapatılır? adlı sorunun cevabını sizler için yayınlıyoruz.

1.Adım: Öncelikle Ayarlar menüsü altından sırasıyla Genel – Erişilebilirlik – Assistive Touch yolunu izliyoruz ve Assistive Touch’ı aktifleştiriyoruz.

2.Adım: Bu işlemi yaptıktan sonra ana ekran tuşuna basıp, ana ekrana dönüyoruz. Daha sonrasında Assistive Touch simgesini, ekranın sol üst yada sol alt köşesine sürüklüyoruz. Assistive Touch bu iki yerden birinde olduğunda diğer adıma geçebiliriz.

3.Adım: Asistive Touch’u bahsettiğimiz yerlere götürdükten sonra yapmamız gereken son işlem, SpotLight araması yapmak. (Ana ekrandayken ekranı aşağıya doğru sürüklerseniz SpotLight araması yaparsınız.) Spotlight Arama ekranı geldiğinde aşağıya klavye açılınca bir kere ekrana dokunursanız animasyonları komple kapattığınızı göreceksiniz.

İşlem bu kadar. Eğer ilk denemenizde başarılı olamadıysanız bir kaç kere daha deneyin ve animasyonlarınızdan kurtulun.Animasyonlardan kurtulduktan sonra eğer isterseniz. Assistive touch’ı ilk adımdaki yolu izleyerek kapatabilirsiniz. Yaptığınız bu işlemler sayesinde animasyonlardan tamamen kurtulabilirsiniz. Maalesef bu açık, iOS cihazlarında sistemin yeniden başlatılması halinde etkisini kaybediyor. Ancak yukarıdaki anlatımımızı yeniden uygularsanız aynı şekilde 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.