Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone SE Satış Rakamları Apple’ı Şaşırttı!

iPhone SE Satış Rakamları Apple’ı Şaşırttı!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz günler de Apple tarafından düzenlenen toplantı da, Finansal raporlara bakıldığın da iPhone SE Satış Rakamları Apple’ı Şaşırttı! İşte detaylar.

Apple’ın 2016 yılında Akıllı telefon sektörüne sunduğu ve tanıtımları sonrasında karşımıza çıkan iPhone SE Beklenenin Üzerinde ilgi gördü. Biliyorsunuz ki iPhone SE Mart ayındaki tanıtımı sonrasında satışa sunuldu. Nisan ayında ülkemize giriş yaptı. Apple’ın bu zamana kadar ki büyük ekran sevdası, iPhone SE ile küçük ekran olarak değişti.

Büyük ekranın yanı sıra küçük boyutta cihaz sevenler için tasarlanan iPhone SE, henüz satışa çıkmasından 1 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen, beklenenin üzerinde satış rakamlarına ulaştı. Apple CEO’su Tim Cook geçtiğimiz gün düzenlenen bir toplantı da, “iPhone SE konusunda beklentilerimizde yanıldık, bu kadar satış yapacağımızı beklemiyorduk” sözlerini kullandı. Tim Cook tarafından yapılan açıklamanın devamında ise, Apple’ın 2016 yılının ilk çeyrek raporlarını açıkladı.

iPhone SE Satış Rakamları Apple’ı Şaşırttı!

Raporlara göre, son 13 yılı baz alırsak, Apple ilk defa gerileme kaydetti. Yani cihaz satışlarında ilk defa bir düşüş yaşayan Apple, iPhone SE modeli ile beraber bunu toparlayabilir. Açıklanan raporlar da iPhone SE henüz bir etki etmiş değil. Yani cihazın yeni olduğunu düşünürsek ilerleyen zaman zarfında satış rakamları ile bu raporlar da yer alabilir. Tim Cook’un sözlerine bakacak olursak bu yıl Apple tarafından üretilen ve 4 inç ekran boyutuna sahip yeni cihaz iPhone SE, yoğun bir ilgi ile karşılandı.

iPhone SE stoklarının kısa zaman içerisinde bitmesi de bu durumu kanıtlıyor aslında. Lakin, cihazın bu kadar satacağını düşünemeyen Apple, başlangıç olarak cihazın ilk üretim sayılarını az tutmuş. Bu yüzden de cihazı stokta bulmak oldukça zor. 2016 yılında Apple’ın gerçekleştirdiği satışlar yatırımcıları da oldukça kötü etkiledi. Apple hisselerinde düşüş yaşandığı için, hissedarlar da bu durumdan etkilendi.

iPhone SE İncelemesini izlemek isterseniz şuradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

iPhone, iPad ve Mac satışlarında yaşanan gerileme bakalım nasıl olumlu yönde ilerleyecek. Apple neler yapacak, hep beraber göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.