Ana sayfa Apple iPhone Şifresini Kıran Cihaz Satışa Çıktı!

iPhone Şifresini Kıran Cihaz Satışa Çıktı!

PAYLAŞ

Güvenliği ile kullanıcılarının gönlünü fetheden Apple’a Büyük darbe ! iPhone Şifresini Kıran Cihaz Satışa Çıktı! Üstelik daha gelişmiş ve basit.

FBI’nın aylardır iPhone’nun şifresini kırmaya çalışıpta kıramadığını IP-Box adlı alet kırdı. iPhone’nun şifresini kıran alet satışta! FBI iPhone 5C nin şifresini kırmaya çalışsa da  IP-Box adlı yeni alet bir kaç saatte kırdı. Uzun uğraşlar sonucu iPhone kullanıcıları bu yeni aletle hiç bir özel bilgisini kayıp etmeyecek, şifre unutulduğunda ise IP-Box adlı cihaz ile iPhone’nun şifresi kolay bir şekilde kırılmış olacak.

Uzun zamandır kırılması ile uğraşılan şifreyi IP-Box adlı alet kırdı. Şifre kırıcı IP-Box adlı alet 170 dolardan satışa sunuldu. Birkaç yıl önce sıkı takipçilerimiz hatırlarlar aynı cihazın, iPhone’un ekranını 6 saniye ile 17 saat arasında kırdığına dair bir haber paylaşmıştık. Bu konuda her ne kadar Apple kullanıcıları tedirgin olsa da iPhone Şifresini Kıran Cihaz Satışa Çıktı! Üstelik daha gelişmiş hali ile.

iPhone Şifresini Kıran Cihaz Satışa Çıktı!

Bu IP-Box aleti ile birlikte oluşabilecek şifre ile alakalı sorunlarda aşılacaktır. Şifrenin zorluk durumuna göre şifre 6 saniye veya 17 saat arasında değişiyor. Arasında 4 haneli iPhone cihaz şifresini kırabilen cihaz şimdilik “İOS 7” ve altındaki sürümleri destekliyor.  Kullanıcısının önemli bilgileri ve dosyalarının kaybolmadan cihaza giriş yapılabilmesini sağlıyor. Bununla birlikte kullanıcılar kaydettikleri önemli bilgileri kayıp etsede bu cihaz sayesinde kaybolan tüm önemli bilgiler yerinde duracak.  iOS’un yeni sürümlerini destekleyen başka bir versiyonu üzerinde çalışıldığı belirtiliyor.

Bunun yanı sıra FBI ve iPhone arasında şifre konusunda bir tartışma yaşanmıştı. ABD Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) kullanıcıların telefon şifrelerine erişim talebine karşı mahkeme kararına direnen Apple’a teknoloji dünyasından destek artıyor. Twitter ve AirBnB’nin ardından eBay, Google ve Amazon’ın da arasında olduğu 17 şirket daha Apple’a destek çıktı. Tüm bu olaylar sonucunda her ne kadar bir çok firma Apple’ı güvenlik politikalarından dolayı tebrik edip, savunsa da iPhone Şifresini Kıran Cihaz Satışa Çıktı ve Apple’a asıl darbe şimdi geldi diyebiliriz. Apple bu konu da herhangi bir açıklama yapacak mı, ya da bu konuda güncellemeler gelecek mi hep beraber göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.