Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone Soğukta Kendi Kendine Kapanıyor!

iPhone Soğukta Kendi Kendine Kapanıyor!

PAYLAŞ
iPhone Soğukta Kendi Kendine Kapanıyor!

Bugün özellikle de İstanbul başta olmak üzere bir çok şehirde yaşayan kullanıcıların söylediğine göre iPhone Soğukta Kendi Kendine Kapanıyor!

Apple’ın yeni nesil akıllı telefonlarına dair geçtiğimiz günlerde sosyal medya da oldukça çok paylaşılan bir durumu sizlere aktarmak istiyoruz. Biliyorsunuz ki bu yıl karşımıza çıkan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’dan önce iPhone 6s serisi ve iPhone 6 karşımıza çıkmıştı. Bu cihazlar her ne kadar üstün özelliklere sahip olmuş olsa da, iOS işletim sisteminin donanımsal zarar vermemesi adına ilginç bir durumu var.

iOS cihazları buz dolaplarına attığınız zaman, ısısı düşüp, kendi kendine kapandığını görmüştük. Bu olayın benzeri, İstanbul’daki iPhone kullanıcılarının başına geldi. iPhone 5-5s-6-6s-7 ve 7 Plus cihazlarına sahip kişiler, soğuk hava sonrasında cihazlarının kendi kendine kapandığını fark edince olanlar oldu.

iPhone Soğukta Kendi Kendine Kapanıyor!

Sosyal medya da paylaşım yapan iPhone kullanıcıları, aynı zamanda Ekşi Sözlük’de açılan bir başlıkta da bu sıkıntıyı dile getirdi. Aslında konuya baktığımız zaman, yeni bir keşif gibi görünse de, bu durum iPhone cihazlar soğuduğunda olabiliyor.

Yukarıdaki ve aşağıdaki gibi bir çok kullanıcının şikayetçi olduğu yazılar yer alıyor. Sosyal medya da ufak bir araştırma yapılarak görmek mümkün.

iPhone 5 modelleri de dahil olmak üzere bir çok iPhone modeli özellikle de karlı havalar da kendi kendini kilitleyebiliyor. Şarjınız yüksek olsa dahi cihaz bir süreliğine kendini kapatıyor ve kullanamıyorsunuz. Ancak cihazın ısısı arttığında, tekrardan eski haline geri geliyor. iPhone kullanıcılarının yaşadığı bu sıkıntı uzun yıllardır var. Muhtemelen ilk defa eksi derece gören iPhone sahipleri, cihazının kapandığını da ilk defa yaşadı.

Teknovi.com olarak resmi açıklama yerine, Apple’da çalışanlara bu durumu sormak istedik. Ve sizlerin daha da bilgilenmesi adına kendilerinden gerekli bilgiyi aldık;

Sohbetimizin 2. Kısmına geçelim. Burada sorunumuzu detaylı olarak anlattık. Ve gelen cevabı bekledik. Ve bir çok kişinin merak ettiği o soruya yöneldik. Soğuk bir Şehirde iPhone kullanmamız mümkün mü?

Apple tarafından resmi olarak paylaşılan yazılara göre aslında iPhone’un normal bir şekilde çalışması için 0 ile 35 derece arasında bir ortam gerekliymiş. Yani soğuk bir bölgede yaşıyorsanız, cihazınızın kapanması oldukça normal bir durum.

Apple tarafından daha öncesinde de yayınlanan resmi makaleye şuradaki linkten ulaşabilirsiniz. Apple açıklamalarına göre iPhone cihazlarınızın normal bir şekilde çalışabilmesi için 0 ila 35 derece olması gerekmekte.

Aksi halde cihazlarda sorunlar meydana gelebiliyor. Tıpkı bugün İstanbul’da yaşayan iPhone kullanıcılarının yaşadığı gibi, cihaz kendi kendine kapanabiliyor.

Olayın özü şu, iPhone cihazlar işletim sisteminden dolayı ve donanım zarar görmesin diye 15 derece altına düşünce kapanıyor. Isındığında ise geri açılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.